Krievija pagarina embargo rietumvalstu pārtikai līdz 2020.gadam, Mixnews.lv

Krievija pagarina embargo rietumvalstu pārtikai līdz 2020.gadam

фото

Pasaulē | 2018. gada 13. jūlijā plkst. 12:58

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 12.jūlijā, pagarinājis embargo pārtikas produktu importam no Eiropas Savienības (ES) un citām valstīm līdz nākamā gada beigām, raksta delfi.lv.

Putina parakstītais dekrēts noteic, ka embargo paliks spēkā līdz 2019.gada 31.decembrim.

Zemkopības ministrija (ZM) norādīja, ka iepriekš nebija paredzams, ka Krievija pagarinās embargo pārtikas produktu importam no ES. Tāpat Latvijas pārtikas ražotājiem līdz ar Krievijas pagarināto embargo pārtikas produktu importam no ES nekas nemainās, tikai pagarinās Krievijas 2014.gada 6.augusta lēmuma piemērošana, piebilda ZM pārstāvji.

Krievija 2014.gada 7.augustā noteica embargo lauksaimniecības produkcijai no ES, Amerikas Savienotajām Valstīm, Austrālijas, Norvēģijas un Kanādas. Tā bija Maskavas reakciju uz sankcijām, kas pret to tika noteiktas pēc Krimas aneksijas.

2015.gada augustā embargo tika noteikts arī pret Albāniju, Melnkalni, Islandi un Lihtenšteinu, bet 2016.gadā – pret Ukrainu, kas arī pievienojās starptautiskajām sankcijām pret Krieviju, kuras noteiktas saistībā ar tās agresiju Ukrainā.

Krievijas embargo attiecas uz liellopu gaļu, cūkgaļu, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieru, pienu un piena produktiem. Šajā sarakstā gan nav iekļauts saldējums.

Foto: pixabay.com

Komentāri