Ķīna noraida ASV apsūdzības kiberuzbrukumu organizēšanā, Mixnews.lv

Ķīna noraida ASV apsūdzības kiberuzbrukumu organizēšanā

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. martā plkst. 12:45

Ķīnas premjerministrs Li Kecjans svētdien noraidīja ASV apsūdzības Pekinai par tās it kā organizētajiem kiberuzbrukumiem Savienotajām Valstīm, ziņo LETA-AFP.

"Pati Ķīna smagi cieš kiberuzbrukumos," Ķīnas parlamenta sēdē sacīja premjers. "Es uzskatu, ka mums nevajadzētu savstarpēji apmainīties ar nepamatotām apsūdzībām un veltīt vairāk laika, lai stiprinātu kiberdrošību."

MixNews jau vēstīja par IT drošības uzņēmuma "Mandiant" paziņojumu, ka Ķīnas armija kontrolē vairākus pasaules ietekmīgākos hakerus, kas īstenojuši kiberuzbrukumus ASV valdības iestādēm, laikrakstiem un uzņēmumiem.

Kompānija savā ziņojumā norādīja, ka simtiem izmeklēšanu, kas veiktas pēdējo trīs gadu laikā, liecina, ka hakeri, kas uzbrukuši ASV interesēm, "pamatā bāzējas Ķīnā, un Ķīnas valdība zina par viņiem".

Drīz pēc tam Baltais nams paziņoja, ka tiks pastiprināts diplomātiskais spiediens saistībā ar kibernoziegumiem, kā arī ASV biznesa intelektuālo īpašumu zādzībām. Arī drošības struktūru spiediens tiks pastiprināts. Baltā nama paziņojumā Ķīna pieminēta netieši.

Komentāri