Baltkrievijā pēc sniega vētras atjaunota satiksme uz lielākajām maģistrālēm, Mixnews.lv

Baltkrievijā pēc sniega vētras atjaunota satiksme uz lielākajām maģistrālēm

фото

Pasaulē | 2013. gada 17. martā plkst. 17:32

Baltkrievijā, kur sestdien spēcīgās sniega vētras dēļ autotransporta kustība bija paralizēta, jau svētdien satiksme pa lielākajām valsts automaģistrālēm ir atjaunota un visi sastrēgumi likvidēti, atsaucoties uz Ārkārtas situāciju ministriju ziņo LETA/TELEGRAF.BY.

Vtras "Havjērs" seku likvidēšana joprojām turpinās. Pēdējās diennakts laikā ministrijas darbinieki no sniega sanesumiem izvilkuši 224 automašīnas, kurās kopumā bija 535 cilvēki. Uzņēmums "Belenergo" atjaunojis elektrības padevi visām 282 apdzīvotajām vietām, kas sniega vētras rezultātā bija palikušas bez strāvas.

Vairākām mājam, neizturējuši sniega smagumu, iebrukuši jumtu. Ministrijā gan norāda, ka šajos negadījumos neviens cilvēks nav ievainots.

MixNews.lv jau ziņoja, ka sestdien spēcīgs sniegputenis paralizēja lielāko daļu Baltkrievijas. Cilvēki tur pavadīja daudzas stundas automašīnās uz aizputinātajiem ceļiem, bet valdība ceļu tīrīšanā iesaistīja armiju.

Ceļu satiksmes milicija bija spiesta slēgt vairumu galveno ceļu Minskā un ap to.

Ceļu tīrīšanā bija iesaistīti vairāk nekā 20 000 cilvēku, un dažus iestrēgušos cilvēkus glābēji ievietoja pagaidu patvēruma vietās. Sliktais laiks arī izraisīja avārijas, no kurām vienā bija iesaistītas aptuveni 20 automašīnas.

Ieputinātie autovadītāji tviterī sūdzējās, ka viņiem 300 kilometru veikšanai bijušas vajadzīgas 18 stundas. Attēlos sociālajos tīklos redzams, kā cilvēki agrās sestdienas rīta stundās sildās pie ugunskuriem.

Ārkārtas situāciju ministrija ziņoja, ka sniegputeņa dēļ problēmas ar elektroapgādi bija radušās 1688 pilsētām un ciemiem.

Minskas lidosta bija spiesta piektdien apturēt darbu un novirzīt ielidojušās lidmašīnas uz citām lidostām Baltkrievijā un pat uz Ukrainu un Lietuvu. Sestdienas pēcpusdienā lidosta darbu atsāka.

Komentāri