Ugunsgrēks izposta Parīzes Dievmātes katedrāli, Mixnews.lv

Ugunsgrēks izposta Parīzes Dievmātes katedrāli

фото

Pasaulē | 2019. gada 16. aprīlī plkst. 14:55

Ugunsgrēks, kas pirmdien izpostīja Parīzes Dievmātes katedrāli, ir pilnībā apdzēsts, otrdien paziņojis Francijas galvaspilsētas ugunsdzēsēju brigādes pārstāvis.

Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas. Ugunsgrēka rezultātā sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile, kas bijusi pārāk augsta, lai ugunsdzēsēji varētu to dzēst.

Ugunsgrēka dzēšanas laikā viegli cietuši divi policisti un viens ugunsdzēsējs. Policija pavēstīja, ka neviens cilvēks ugunsgrēkā nav gājis bojā.

Francijas prezidents Emanuels Makrons, pirmdienas vakarā apmeklējot notikuma vietu, sacīja, ka "ļaunākais ir novērsts", pateicoties ugunsdzēsējiem. Viņš arī solīja, ka "mēs kopā atjaunosim Dievmātes katedrāli", piesaistot "vislabākos talantus".

“Tas, kas šovakar notika Parīzē un Dievmātes katedrālē, ir briesmīga traģēdija," teica Makrons.

Tikmēr Parīzes mērs Anna Idalgo paziņojusi par nodomu organizēt donoru konferenci, lai savāktu līdzekļus katedrāles atjaunošanai.

Arī Eiropadomes prezidents Donalds Tusks nācis klajā ar aicinājumu visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm palīdzēt atjaunot ugunsgrēkā nopostīto Francijas galvaspilsētas simbolu.

Francijas miljardieris Bernārs Arno, kas kontrolē plašo luksusa preču konglomerātu LVMH, otrdien paziņojis, ka viņa ģimene un uzņēmums ieguldīs 200 miljonus eiro katedrāles atjaunošanā. Savukārt miljardieris Fransuā Pino otrdienas naktī solīja ziedot 100 miljonus eiro.

Parīzes ugunsdzēsēju priekšnieks Žans Klods Galē kā lielu ugunsdzēsēju sasniegumu pieminēja to, ka viņiem ir izdevies novērst liesmu izplatīšanos uz ziemeļu puses zvanu torni un tā katastrofālu sagrūšanu. Viņš gan atzina, ka uguns ir nopostījusi divas trešdaļas katedrāles jumta seguma.

Idalgo sacīja, ka ir izglābta ievērojamā mākslas darbu un svētlietu kolekcija, kas atradās šajā katedrālē.

Kā norādīja ugunsdzēsības dienests, ugunsgrēka izcelšanās varētu būt saistīta ar veiktajiem renovācijas darbiem. Parīzes prokuratūra sākusi izmeklēšanu par ugunsgrēka izcelšanos.

Francijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka cīņai ar ugunsgrēku bija mobilizēti 500 ugunsdzēsēji.

Pasaule uz Parīzes Dievmātes katedrālē izcēlušos milzu ugunsgrēku ir reaģējusi ar šoku, skumjām un lūgšanām, paužot vienotību un solidaritāti ar Francijas tautu.

Foto: Twitter

Komentāri