Pareizticīgo organizācija "Pčolki" tiesā pieprasa Aļasku atdot Krievijai, Mixnews.lv

Pareizticīgo organizācija "Pčolki" tiesā pieprasa Aļasku atdot Krievijai (1)

фото

Pasaulē | 2013. gada 18. martā plkst. 11:12

Krievijas pareizticīgo sabiedriskā organizācija "Pčolki" ("Bitītes") iesūdzējusi Maskavas tiesā ASV federālo valdību, pieprasot atdot Krievijai Aļasku, atsaucoties uz tīmekļa mediju "MSN Now", ziņo LETA.

Starpreģionālā kustība "Pčoliki" pieprasa atcelt līgumu, ar kuru saskaņā Krievija XIX gadsimtā pārdeva ASV Aļaskas pussalu.

Tiesa patlaban nav lēmusi par prasības tālāko virzību, jo, to iesniedzot, nav ievērotas likumu normas. Cita starpā nav iesniegti vairāki nepieciešamie dokumenti, arī par valsts nodevas samaksāšanu, informē ziņu aģentūra "RIA-Novosti".

Atgādinām, ka Krievija Aļasku ASV pārdeva 1867.gadā par 7,2 miljoniem dolāru. ASV arī esot pārkāpušas sākotnējā pārdošanas līguma nosacījumus, jo par Aļasku samaksājušas ar čeku, nevis zelta monētās, kā tas specifiski esot noteikts līgumā, skaidro kustība "Pčolki".

Prasības iesniedzēji arī uzskata, ka Aļaskas pareizticīgie kristieši ir jāaizsargā no ASV prezidenta Baraka Obamas plāniem legalizēt viendzimuma laulības.

"Mēs to uzskatām par savu pienākumu aizsargāt viņu tiesības brīvi praktizēt reliģiju, kas nepieļauj iecietīgu izturēšanos pret grēku," skaidro organizācija, kas ar prasību vērsusies Maskavas arbitrāžas tiesā.

Kustībā "Pčolki" apvienojušies vairāki pareizticīgo centri, kas nodarbojas ar bāreņu audzināšanu.

Foto: 1op.ru, nice-cool-pics.com, cruisebrothers.com

Komentāri 1
lalalapirms 6 gadiem
hehehe! kur vel izdomas ieliist ar savu lielslaavu shovinismu, vediskie slaavi atradushies, pasaules raditaji!