Eirozona iesaka atteikties no ieceres par Kipras mazo noguldījumu aplikšanu ar nodevu, Mixnews.lv

Eirozona iesaka atteikties no ieceres par Kipras mazo noguldījumu aplikšanu ar nodevu

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. martā plkst. 08:02

Eirozona pirmdien mudinājusi Kipru daļēji atteikties no plāna, kurā paredzēts iekasēt 5,8 miljardus eiro (4 miljardus latu), nosakot vienreizēju nodevu pat vismazākajiem noguldījumiem tās bankās, apmaiņā pret starptautiskās palīdzības desmit miljardu eiro saņemšanu, teikts paziņojumā, kas pirmdien vakarā izplatīts pēc Eirozonas finanšu ministru teleconferences, ziņo LETA-AFP.

Ministri "turpina pieturēties pie pārliecības, ka attieksmei pret mazajiem noguldītājiem ir jābūt savādākai nekā pret lielajiem noguldītājiem, un no jauna apstiprina to, ka ir svarīgi pilnībā garantēt noguldījumus līdz 100 000 eiro", teikts Eirogrupas prezidenta Jerūna Deiselblūma paziņojumā.

Kā ziņu aģentūrai AFP apliecināja informācijas avots Eirozonā, tas nozīmē, ka vēlams būtu pilnībā atteikties no ieceres par 6,75% nodevas noteikšanu šiem kontiem, kuros kopumā glabājas vairāk nekā trīs piektdaļas kipriešu ietaupījumu.

Atbilstoši sākotnējiem palīdzības programmas nosacījumiem noguldītājiem, kuru kontos ir mazāk nekā 100 000 eiro, būs jāmaksā vienreizējā nodeva 6,75% apjomā. Tie, kuru kontos ir lielāka summa, būs jāmaksā 9,9% nodeva.

Kipras bankas būs slēgtas vismaz līdz ceturtdienai, bet parlamentā balsojums par palīdzības programmas apstiprināšanu atlikts uz otrdienu.

Foto: AP/Scanpix

Komentāri