Krievija izbeidz krimināllietu par Magņitska nāvi, Mixnews.lv

Krievija izbeidz krimināllietu par Magņitska nāvi

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. martā plkst. 15:55

Krievijas izmeklētāji otrdien izbeiguši krimināllietu par 2009.gadā pirmstiesas ieslodzījumā mirušā Rietumu investīciju fonda "Hermitage Capital" jurista un korupcijas apkarotāja Sergeja Magņitska nāvi, ziņo LETA-AFP.

Izmeklētāji paziņojuši, ka nav pierādījumu tam, ka Magņitskis pirmstiesas ieslodzījumā būtu piekauts līdz nāvei, kā to apgalvoja Magņitska ģimene un bijušais darba devējs - "Hermitage Capital" vadītājs Viljams Brauders.

"Pamatojoties uz pirmstiesas izmeklēšanas rezultātiem, pieņemts lēmums izbeigt krimināllietu," jo trūkst pierādījumu, ka būtu pastrādāts noziegums, paziņojusi Izmeklēšanas komiteja, norādot, ka Magņitskis miris dabiskā nāvē.

Tikmēr Maskavas tiesā turpinās krimināllietas izskatīšana, kurā Magņitskis pēc nāves apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu maksāšanas.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Magņitskis nomira 2009.gada novembrī pēc 358 pirmstiesas aizturēšanas centrā pavadītām dienām. Viņu arestēja pēc tam, kad viņš bija apvainojis vairākas Krievijas amatpersonas liela mēroga korupcijā un Krievijas budžeta apzagšanā. Magņitskim tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš mira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

Magņitskis savulaik atklāja, ka no valsts budžeta 5,4 miljardus rubļu (93 miljonus latu) izzaguši tiesībsargājošo iestāžu līdzstrādnieki, kas atriebjoties organizējuši jurista kriminālvajāšanu, par šīs naudas izsaimniekošanu apsūdzot pašu Magņitski.

Aktīvisti šo gadījumu nodēvējuši par vienu no kliedzošākajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijā pēdējo gadu laikā, apgalvojot, ka Magņitski pameta nomirt amatpersonas, kuru noziedzīgos nodarījumus viņš uzdrošinājies atmaskot.

Pēc viņa nāves šī lieta tika slēgta, bet 2011.gada augustā no jauna atvērta.

Foto: wek.ru, news.mail.ru

Komentāri