No Kipras bēgošie ārvalstu noguldītāji varētu izraudzīties Latviju, Mixnews.lv

No Kipras bēgošie ārvalstu noguldītāji varētu izraudzīties Latviju

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. martā plkst. 20:08

Kipras glābšanas plānos apsvērtais depozītu nodoklis varētu izraisīt ārvalstu noguldītāju aizplūšanu no Kipras bankām, tā vietā izraugoties Latvijas bankas, raksta aģentūras "Reuters" finanšu komentētājs, par to ziņo LETA.

Kipra iepriekšējos gados bija kļuvusi par ofšoru finanšu centru, ko īpaši iecienījuši turīgie Krievijas pilsoņi. Tomēr pērn, padziļinoties Kipras ekonomikas problēmām, nerezidentu noguldījumi Kipras bankās no valstīm ārpus Eiropas Savienības (ES) samazinājās no 13 miljardiem eiro (9,1 miljards latu) 2011.gada augustā līdz 11 miljardiem eiro (7,7 miljardi latu) 2012.gada augustā.

Sagaidāms, ka Kipras vēršanās pēc starptautiskās palīdzības, kā arī apsvērtais depozītu nodoklis pastiprinās nerezidentu noguldītāju aizplūšanu, pastiprinās ārvalstu depozītu aizplūšanu, domājams, par labu Latvijai, raksta "Reuters" komentētājs. Jau iepriekš vairāki eksperti norādīja, ka Latvijas bankas izvēlas turīgie noguldītāji no bijušās Padomju Savienības.

Noguldītāju pieplūdums Latvijas bankām saistīts ar Kipras ekonomiskajām problēmām, kas liek turīgajiem noguldītājiem no bijušās Padomju Savienības meklēt alternatīvu ofšoru, kurā uzglabāt savu naudu, raksta biznesa ziņu dienests "Bloomberg".

Naudas plūsma Kipras bankās no valstīm ārpus ES mazinās, savukārt 2012.gada pirmajā pusē Latvijā ieplūda aptuveni 1,2 miljardi ASV dolāru (670,8 miljoni latu).

Arī no Krievijas notiek kapitāla aizplūšana, valstī pieņemoties spēkā protestiem pret prezidentu Vladimiru Putinu.

Foto: AP/Scanpix

Komentāri