Kipras parlaments noraida vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem (papildināts), Mixnews.lv

Kipras parlaments noraida vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem (papildināts)

фото

Pasaulē | 2013. gada 19. martā plkst. 21:01

Kipras parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu otrdien noraidījuši vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu, ziņo LETA-AFP/BBC.

Pret vienošanās nosacījumiem, kas cita starpā paredzēja ar vienreizēju nodevu aplikt visus banku depozītu turētājus, balsoja 36 deputāti, bet 19 atturējās. Par vienošanos nebalsoja neviens no Kipras likumdevējiem.

Lai gan finanšu ministrija jau mainījusi sākotnējo ieceri un paziņojusi, ka mazāko depozītu turētāji no ārkārtas nodevas tiks pasargāti, sašutums par sestdien panākto vienošanos nav rimies.

Kamēr deputāti debatēja par finansiālās palīdzības nosacījumiem, pie parlamenta ēkas pulcējās tūkstošiem protestētāju, kas prasīja likumdevējiem teikt "nē" finanšu sistēmas glābšanas plānam.

Neskatoties uz prezidenta Nika Anastasiada aicinājumu deputātiem atbalstīt vienošanos, viņa paša pārstāvētā valdošā partija DISY iesniedza priekšlikumu balsošanu atlikt, taču parlamenta spīkers tās prasību noraidīja.

Debatēs vairāki deputāti piedāvāto plānu nosauca par "šantāžu". Tikmēr Eiropas Savienības finanšu ministri brīdina, ka gadījumā, ja vienošanās tādā vai citādā formā netiks panākta, divām lielākajām Kipras bankām draud sabrukums.

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri