Krievijas opozīcijas deputātu mudina nolikt mandātu, Mixnews.lv

Krievijas opozīcijas deputātu mudina nolikt mandātu

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. martā plkst. 18:35

Krievijas parlamenta apakšpalātas Valsts domes ētikas komisija trešdien noteica sankcijas pazīstamajam opozīcijas deputātam Dmitrijam Gudkovam, kā arī mudināja viņu nolikt mandātu saistībā ar deputāta uzstāšanos ASV, kurā viņš kritizējis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ziņo LETA-AFP.

"Valsts domes ētikas komisija uz vienu mēnesi atņēmusi Dmitrijam Gudkovam, partijas "Taisnīgā Krievija" frakcijas deputātam, tiesības publiski uzstāties plenārsēdēs, kā arī ierosinājusi, lai viņš publiski atvainojas un atsakās no sava mandāta," pavēstīja Kremļa partija "Vienotā Krievija".

"Vienotās Krievijas" paziņojumā arī uzsvērts, ka "šāds lēmums pieņemts pēc izmeklēšanas, kuru saistībā ar Gudkova braucienu uz Savienotajām Valstīm veica visas četras parlamenta frakcijas".

Marta sākumā 33 gadus vecais Gudkovs Vašingtonā uzstājās organizācijas "Freedom House" forumā. Runā Gudkovs kritizēja "Putina un viņa pakalpiņu represīvās metodes", kā arī aicināja Vašingtonu palīdzēt atmaskot Krievijas korumpētās amatpersonas, atklājot informāciju par viņu kontiem Rietumu bankās.

Gudkovs, kurš regulāri uzstājas opozīcijas mītiņos, mandātu nolikt atsakās. Savā blogā viņš atgādina, ka šī nav pirmā reize, kad prokremliskie deputāti mudina viņu nolikt mandātu.

"Kā vienmēr es viņiem atbildēšu - tikai pēc jums, kungi," raksta Gudkovs. "Ētikas komisija diemžēl ir pārvērtusies par opozīcijas apkarošanas struktūru. Jūsu nosodījums tāpat nav nekā vērts."

"Ja jūs esat pret starptautiska korupcijas un naudas atmazgāšanas apkarošanas mehānisma izveidi, tad nākamajās vēlēšanās jums tas būs jāpaskaidro saviem vēlētājiem, un es uzskatu, ka viņi diez vai jūs sapratīs," paredz Gudkovs.

Sagaidāms, ka visa Valsts dome plenārsēdē vēl šonedēļ sniegs novērtējumu Gudkova uzvedībai, sacīja domes preses pārstāve.

Deputāts ir izslēgts no kreisās ievirzes partijas "Taisnīgā Krievija" rindām, šādi viņu sodot par viņa piedalīšanos opozīcijas aktivitātēs.

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Komentāri