Damaska pieprasa ANO izmeklēt ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijas konfliktā, Mixnews.lv

Damaska pieprasa ANO izmeklēt ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijas konfliktā

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. martā plkst. 21:29

Sīrija trešdien oficiāli aicināja ANO ģenerālsekretāru Banu Gimunu izveidot neatkarīgu komisiju, kas izmeklētu dienu iepriekš Alepo apkaimē notikušo uzbrukumu, kurā pielietoti ķīmiskie ieroči, ziņo LETA-AFP.

Sīrijas sūtnis ANO sacīja, ka viņš nodevis vēstuli, kurā "ANO ģenerālsekretāram pieprasīts izveidot specializētu, neatkarīgu un neitrālu tehnisku misiju, kas izmeklētu ķīmisko ieroču pielietošanu otrdien Sīrijas teritorijā darbojošos teroristu grupējumu uzbrukumā pret civiliedzīvotājiem".

Sīrijas nemiernieki savukārt apsūdz valdības spēkus ķīmisko ieroču izmantošanā un arī pieprasa veikt neatkarīgu izmeklēšanu.

Sīrijas prezidenta Bašara al Asada sabiedrotie Krievija un Irāna jau iepriekš paziņoja, ka ir saņēmuši informāciju, kas pierāda, ka nemiernieki kaujās Alepo provincē ir izmantojuši ķīmiskos ieročus. Atbilstoši oficiālajiem datiem šajās kaujās dzīvību zaudējis 31 cilvēks.

Savukārt ASV, kas konfliktā atbalsta nemierniekus, apsūdzības atzina par nepamatotām un no jauna brīdināja Damasku, ka ķīmisko ieroču izmantošana ir nepieļaujama.

To, ka Sīrijas konfliktā viena no karojošajām pusēm - vai nu nemiernieki, vai Damaskas režīms - ir pielietojusi ķīmiskos ieročus, trešdien apliecināja arī Izraēlas izlūkošanas ministrs Juvals Šteinics.

"Ir skaidrs, ka vai nu nemiernieki, vai valdība ir lietojusi ķīmiskos ieročus," runājot Izraēlas armijas radio, sacīja ministrs. "Mūs tas ļoti satrauc, un mums ar steigu šajā lietā ir jārīkojas."

Pirmo reizi kopš nemieru aizsākšanās 2011.gada martā Sīrijas valdība un nemiernieki otrdien apsūdzēja viens otru ķīmisko ieroču izmantošanā.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Sīrijas konfliktā dzīvību zaudējuši aptuveni 70 000 cilvēku, bet bēgļu gaitās no nemieru pārņemtās valsts jau devies miljons cilvēku.

Kā Damaskas, tā opozīcijas pārstāvji izteikušies, ka apsver miera sarunu iespēju, tomēr nekādas naidīgo pušu tikšanās pagaidām nav izdevies sarīkot.

Foto: AP/Scanpix

Komentāri