Kipras bankas būs slēgtas līdz otrdienai, Mixnews.lv

Kipras bankas būs slēgtas līdz otrdienai

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. martā plkst. 22:14

Parādu krīzes piemeklētajā Kiprā bankas būs slēgtas vismaz līdz otrdienai, atsaucoties uz Kipras Centrālās bankas amatpersonas sniegto informāciju, ziņo LETA-AFP.

Centrālā banka pirms tam jau bija izdevusi rīkojumu, ka bankas būs slēgtas ceturtdien un piektdien. Tā kā pirmdien ir iepriekš plānota banku brīvdiena, nav nekādu izredžu, ka bankas varētu atsākt darbu pirms otrdienas, sacīja amatpersona.

Kipras bankas ir slēgtas kopš sestdienas, varasiestādēm šādi cenšoties nepieļaut kontu iztukšošanu saistībā ar to, ka valdība ar starptautiskajiem aizdevējiem noslēgusi vienošanos par vienreizējas nodevas iekasēšanu no visiem kontiem.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Kipras parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu otrdien noraidījuši vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu, ar to valsti iegrūžot jaunā ekonomikas krīzē.

Savukārt kā trešdien paziņoja valsts iekšlietu ministrs Sokrats Hasiks, Kipras parlamenta lēmums noraidīt ar starptautiskajiem aizdevējiem panākto vienošanos par valsts glābšanas programmu varētu nozīmēt, ka divas Kipras lielākās bankas varētu arī neatsākt darbību.

"Starptautiskie aizdevēji nepieņem mūsu plānu "B"," intervijā Grieķijas televīzijai "Mega" norādīja Hasiks. "Būtībā starptautiskie aizdevēji paziņoja, ka "Bank of Cyprus" un "Cyprus Popular Bank", visticamāk, neatsāks darbu. No pirmā acu uzmetiena, mēs esam saņēmuši aizdevēju atteikumu."

Parādsaistību problēmās nonākusī Kipra trešdien cenšas iegūt tās bankām nepieciešamo finansējumu, pēc palīdzības vēršoties pie Krievijas, baznīcas un valsts institūcijām.

Tikmēr Kipras prezidents Niks Anastasiads rīko sanāksmi ar partiju līderiem un finanšu ekspertiem, cenšoties atrisināt valsts smagāko krīzi kopš turku invāzijas 1974.gadā.

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri