Polija veidos savu pretraķešu vairogu, Mixnews.lv

Polija veidos savu pretraķešu vairogu

фото

Pasaulē | 2013. gada 20. martā plkst. 22:55

Polija trešdien paziņoja, ka veidos pati savu pretraķešu aizsardzības vairogu, ar šo apņemšanos nākot klajā tikai dažas dienas pēc ASV paziņojuma, ka atsakās no Eiropas pretraķešu aizsardzības sistēmas pēdējās fāzes īstenošanas, ziņo LETA-AFP.

"Mēs izveidosim paši savu pretgaisa aizsardzības sistēmu. Mūsu nacionālais pretraķešu vairogs kopā ar amerikāņu vairogu, kura elementu izvietošana mūsu teritorijā tiks pabeigta līdz 2018.gadam, būs daļa no NATO sistēmas," uzstājoties parlamentā ar ikgadējo uzrunu par ārpolitikas prioritātēm, sacīja ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis.

"Mēs stiprināsim mūsu savaldīšanas bruņotos spēkus, mēs iegūsim raķetes, helikopterus, bruņu transportierus, zemūdenes un bezpilota lidmašīnas," piebilda ministrs, uzsverot, ka "transatlantiskā alianse arī turpmāk būs mūsu drošības galvenais garants".

Pēc Sikorska teiktā, armijas modernizācija nākamajā desmitgadē būs Polijas galvenā prioritāte. Viņš solīja, ka šajā laika posmā šiem mērķiem tiks iztērēti 33,6 miljardi eiro (23,5 miljardi latu).

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri