Kipras prezidents pieprasa ceturtdien izlemt par glābšanas plānu, Mixnews.lv

Kipras prezidents pieprasa ceturtdien izlemt par glābšanas plānu

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. martā plkst. 08:05

Kipras prezidents Niks Anastasiads pieprasījis ceturtdien pieņemt lēmumu jautājumā par uz bankrota sliekšņa nonākušās valsts glābšanas plānu, ziņo LETA-AFP/BBC.

Anastasiads trešdien vadīja ministru kabineta sēdi, un valsts televīzija vēsta, ka viņš partiju līderiem grasās piedāvāt plānu "B", kā nodrošināt Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda palīdzību krīzē nonākušajai valstij.

Sagaidāms, ka Anastasiads ar saviem priekšlikumiem iepazīstinās politisko partiju līderus sanāksmē, kas sāksies ceturtdien 9:30 (pēc vietējā un Latvijas laika). Pēcpusdienā priekšlikumi tiks nodoti balsošanai parlamentam.

Priekšlikumos paredzēts noteikt nodevu depozītiem, kas pārsniedz 100 000 eiro (70 000 latu), vēsta valsts televīzija. Jaunajā plānā arī esot paredzēta pensiju fondu nacionalizācija.

Kāda Kipras amatpersona ziņu aģentūrai "Associated Press" zināja teikt, ka jaunajā plānā "zināmā formā" būs iekļauta arī Krievijas palīdzība, tomēr arī viņš šajā jautājumā neko vairāk nevarēja paskaidrot.

Jau ziņots, ka Kipras parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu otrdien noraidīja iepriekšējo vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu.

Komentāri