Medvedevs: Kiprā nobloķēti Krievijas valsts struktūru konti, Mixnews.lv

Medvedevs: Kiprā nobloķēti Krievijas valsts struktūru konti

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. martā plkst. 09:13

Kiprā nobloķēti vairāku Krievijas valsts struktūru konti, paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs, ziņo LETA-NEWSRU

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka krievu "pelēko ieguldījumu" apjomi Kipras bankās ir pārspīlēti, un norādīja, ka ar Kipras starpniecību strādā "daudzas Krievijas valsts struktūras, jo tā operāciju veikšanai ir ērta jurisdikcija".

"Viņiem nauda ir nobloķēta nesaprotamu iemeslu dēļ, jo šīs naudas izcelsme ir acīmredzama, šī nauda visur ir uzrādīta," skaidroja premjers. "Tieši tāpēc mēs esam spiesti ieņemt šādu stingru nostāju attiecībā uz jautājumiem ap Kipru un Kipras Republikas parādu noregulējumu."

Runājot par noguldījumiem, kam ir "specifisks raksturs un kas liecina par "pelēkām" shēmām, kā nauda izvesta no Krievijas, to apjoms tomēr nav tik nozīmīgs, kā par to ir pieņemts runāt," intervijā ziņu aģentūrai "Interfax" un vairākiem Rietumu medijiem sacīja Medvedevs.

Ceturtdien un piektdien Medvedevam Maskavā paredzētas konsultācijas ar Eiropas Savienības (ES) pārstāvjiem, un to gaitā viņš nolēmis aktīvi apspriest Kipras finanšu krīzi.

Runājot ar žurnālistiem savā Piemaskavas rezidencē trešdien, Medvedevs neskopojās ar izteicieniem, cita starpā ES un Kipras valdību dēvējot par "ziloni trauku bodē", bet ieceri par nodevas uzlikšanu visiem ieguldījumiem Kipras bankās viņš salīdzināja ar boļševiku uzvedību padomju Krievijā.

Sagaidāms, ka Kipras prezidents Niks Anastasiads ceturtdien nāks klajā ar jauniem priekšlikumiem, kā atrisināt valsts finanšu krīzi. Rīta pusē ar tiem tiks iepazīstināti partiju līderi, bet pēcpusdienā priekšlikumi tiks nodoti balsošanai parlamentam.

Priekšlikumos paredzēts noteikt nodevu depozītiem, kas pārsniedz 100 000 eiro (70 000 latu), vēsta valsts televīzija. Jaunajā plānā arī esot paredzēta pensiju fondu nacionalizācija.

Kāda Kipras amatpersona ziņu aģentūrai "Associated Press" zināja teikt, ka jaunajā plānā "zināmā formā" būs iekļauta arī Krievijas palīdzība, tomēr arī viņš šajā jautājumā neko vairāk nevarēja paskaidrot.

Kā ziņots, Kipras parlamenta deputāti ar lielu balsu vairākumu otrdien noraidīja iepriekšējo vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par finanšu sistēmas glābšanu.

Foto: en.rian.ru

Komentāri