Kipra vienojas par investīciju fonda izveidi, Mixnews.lv

Kipra vienojas par investīciju fonda izveidi

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. martā plkst. 15:17

Kipras politiķi ceturtdien vienojušies izveidot investīciju fondu plāna "B" ietvaros, lai ar eirozonas aizdevējiem spētu panākt vienošanos par valsts glābšanas programmu, ziņo LETA-AFP.

Vienlaicīgi Kipras likumdevēji noraidījuši nodokļa piemērošanu banku depozītu turētājiem, kura dēļ izgāzās iepriekš panāktā vienošanās.

"Pēc prezidenta Nika Anastasiada ierosinājuma tika panākta vienprātība un pieņemts vienbalsīgs lēmums izveidot Investīciju solidaritātes fondu," norādīja valdības preses pārstāvis.

Citi politiskie līderi, kas piedalījās ārkārtas sanāksmē ar Anastasiadu, lai izstrādātu pārskatītu valsts glābšanas plānu, pavēstīja, ka ierosinājums banku noguldījumu norakstīšanai ir pilnībā izslēgts.

Kipras valdības preses pārstāvis informēja, ka ierosinājumu par fonda izveidi šobrīd apstrādā valdības juristi, bet valdošās partijas DISY līderis Averofs Neofits norādīja, ka, "ja tas būs gatavs, tad tiks iesniegts parlamentam šopēcpusdien".

Parlaments uz iknedēļas sanāksmi ieplānojis tikties 16:00 pēc Latvijas laika.

"Es vēlos ticēt, ka mēs atradīsim risinājumu šīs valsts bankrota novēršanai un mēs to pārdzīvosim," sacīja Neofits.

Pagaidām gan nav informācijas par to, kā šis investīciju fonds tiks veidots, taču mediji iepriekš vēstījuši, ka tajā tiks apvienoti ienākumi no valsts un privāto pensiju fondu nacionalizēšanas, kā arī no obligācijām, kas emitētas apmaiņā pret nākotnes dabasgāzes ienākumiem.

Laikraksts "Phileleftheros" ziņo, ka tādējādi tiks iegūti aptuveni 3,5 miljardi eiro (2,4 miljardi latu) no 5,8 miljardiem eiro (4,07 miljardiem latu), ko Kiprai nepieciešams iegūt, lai nodrošinātu eirozonas aizdevumu. Šobrīd informācija par to, kā tiks iegūti atlikušie līdzekļi, nav pieejama.

Foto: arabnews.com, forexnewsnow.com

Komentāri