Skotijas neatkarības referendums notiks 2014.gada 18.septembrī (papildināts), Mixnews.lv

Skotijas neatkarības referendums notiks 2014.gada 18.septembrī (papildināts)

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. martā plkst. 17:00

Pievienota 6.-9.rindkopa

Skotijas premjerministrs Alekss Salmonds ceturtdien paziņojis, ka neatkarības referendums notiks 2014.gada 18.septembrī, ziņo LETA-AFP.

Izziņojot ilgi gaidīto tautas nobalsošanas datumu, Salmonds uzsvēra, ka tā būs "vēsturiska diena, kad tauta izlems Skotijas nākotni".

Vēlētājiem būs jāatbild ar "jā" vai "nē" uz jautājumu: "Vai Skotijai ir jābūt neatkarīgai valstij?"

Kā ziņo "bbc.co.uk", savā runā Skotijas parlamentā Edinburgā Salmonds teica: "Iedomājieties tikai uz mirkli, kāda šai valstij un paaudzei ir dota privilēģija: lemt par tālāko valsts kursu. Mēs uz to virzījāmies jau kopš 1999.gada, kad mūsu senās galvaspilsētas sirdī tika atjaunots mūsu parlaments."

Savukārt Skotijas leiboristu līdere Džoanna Lamonta, kuras vadītā partija atbalsta Skotijas palikšanu Lielbritānijas sastāvā, komentējot izvēlēto datumu, uzsvēra, ka Skotijas premjerminstrs "labi saprot, ka ja referendums notiktu tagad, viņš ne tikai zaudētu, viņš zaudētu pilnībā".

Pārvēršot novēlotu paziņojumu veselā pasākumā, Salmonds cenšas likt tautai noticēt, ka mēs esam pavirzījušies soli uz priekšu pretī neatkarībai, lai gan tā nav, norādīja Lamonta.

Skotijas parlamenta locekļiem tagad jāapstiprina Skotijas neatkarības referenduma likumprojekts, kas, visticamāk, tiks izdarīts, jo parlamentā vairākums ir Salmonda vadītajai Skotu Nacionālajai partijai (SNP), kas atbalsta neatkarību.

Savukārt leiboristi, konservatīvie un liberāldemokrāti atbalsta Skotijas palikšanu Lielbritānijas sastāvā.

Sabiedriskās domas aptauja, ko janvārī veica laikraksts "Scotsman", liecina, ka tikai 23% Skotijas iedzīvotāju atbalsta neatkarību un, salīdzot ar pagājušo gadu, neatkarības atbalstītāju skaits ir sarucis par 9%.

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri