Nemieros Mjanmā nogalināti vismaz desmit cilvēki (FOTO), Mixnews.lv

Nemieros Mjanmā nogalināti vismaz desmit cilvēki (FOTO)

фото

Pasaulē | 2013. gada 21. martā plkst. 18:07

Nemieros Mjanmas vidienē nogalināti vismaz desmit cilvēki un nodedzinātas vairākas mošejas, aģentūrai AFP atklāja kāds parlamenta loceklis.

Meitilā notikušie nemieri ir lielākie kopš budistu un musulmaņu sadursmēm pagājušajā gadā, kad tika nogalināti vismaz 180 cilvēki.

Nemieri turpinās jau otro dienu. Pilsētā izsludināta komandanta stunda. Nodedzinātas vairākas mošejas un citas ēkas.

фото

фото

Pēc policijas sniegtās informācijas, nemieri sākušies trešdien ar strīdu kādā musulmanim piederošā zeltlietu veikalā. Domstarpības ātri pāraugušas ielu cīņās, kurās iesaistījušies aptuveni 200 cilvēki.

ASV paziņoja, ka ir dziļi nobažījušās par notiekošo un uzmanīgi seko līdzi notikumu attīstībai. Vašingtona arī izteica līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem un visiem tiem, kuri zaudējuši savu īpašumu nemieros.

"Situācija pasliktinās. Policija nespēj kontrolēt cilvēkus," aģentūrai AFP atklāja kāds vietējais iedzīvotājs, norādot, ka Meitilā redzējis daudzus līķus.

"Mēs esam nobijušies. Mēs turam sievietes un bērnus drošākajās ēkās tuvāk policijas iecirknim," atzīmēja kāds cits iedzīvotājs.

AFP fotogrāfs, kurš devās uz Meitilu, ziņoja, ka redzējis trīs apdegušus līķus un degošas mājas. Policija atklāja, ka iznīcinātas vairākas mošejas un trešdien nogalināti divi cilvēki, tostarp kāds budistu mūks. Kopējo nemieros bojāgājušo skaitu policija neatklāja.

фото

фото

фото

Vietējā slimnīca ziņoja, ka pie viņiem ievesti pieci līķi un 25 ievainotas personas. Divi miruši no apdegumiem un pārējie trīs - no durtām brūcēm vai piekaušanas ar nūjām.

Bailēs par savu dzīvību pilsētu pamet gan musulmaņi, gan budisti, no Meitilas ziņoja politisko aktīvistu organizācijas "88 Generation" pārstāvis.

Pagājušajā gadā musulmaņu un budistu sadursmēs Rakhainas apgabalā dzīvību zaudēja vismaz 180 cilvēki, bet vēl vairāk nekā 110 000 vardarbības dēļ bija spiesti pamest savas mājas. Asiņainā vardarbība aizēnoja starptautiskās sabiedrības optimismu par Mjanmas plaši slavētajām politiskajām reformām, kas īstenotas kopš militārā režīma beigām pirms diviem gadiem.

Starpkopienu sadursmes Mjanmā ir samērā regulāra parādība, bet Rakhainas apgabals pagājušajā gadā kļuva par valsts karstāko punktu. Vairums Rakhainas iedzīvotāju ir rakhaini - budisma sekotāji. Tomēr pavalstī mīt arī daudz musulmaņu, ieskaitot rohingjus, kurus ANO raksturo kā mazākumtautību, kas pakļauta vienām no smagākajām represijām pasaulē.

Pēc pērnā gada nemieriem tūkstošiem rohingju ir pametuši šo reģionu. Liela daļa no viņiem devusies uz Malaiziju.

Parlamenta loceklis, kurš informēja AFP par Meitilā notiekošo, norādīja, ka pilsētā no 80 000 iedzīvotāju aptuveni 30 000 ir musulmaņi un nekad agrāk Meitilā līdzīgas sadursmes nav notikušas.

"Es domāju, ka tās ir sekas tam, kas pagājušajā gadā notika Rakhainas štatā," viņš piebilda.

Foto: AFP/Scanpix, Reuters/Scanpix

Komentāri