Armēnijas prezidenta vēlēšanu zaudētājs turpina badastreiku, Mixnews.lv

Armēnijas prezidenta vēlēšanu zaudētājs turpina badastreiku

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. martā plkst. 07:28

Armēnijas bijušais ārlietu ministrs un partijas "Mantojums" līderis Rafi Hovanisjans, kurš februārī prezidenta vēlēšanās ierindojās otrajā vietā, ceturtdien solījis turpināt pirms 11 dienām uzsākto badastreiku, līdz pārvēlētais valsts galva Seržs Sarkisjans atteiksies no uzvaras un atcels vēlēšanu rezultātus, ziņo LETA-AFP.

Hovanisjans aicināja Sarkisjanu 9.aprīlī plānotajā inaugurācijas ceremonijā nedot "viltus zvērestu".

"Viņš varēs uzlikt savu roku uz konstitūcijas un Bībeles tikai pār manu līķi," paziņoja Hovanisjans, kurš piebilda, ka Sarkisjanam 9.aprīlī jāatsakās no amata vai jānāk klajā ar adekvātu risinājumu šai politiskajai krīzei.

Hovanisjans ir dzimis ASV, savulaik strādājis Losandželosā jurista profesijā un pārcēlies uz dzīvi Armēnijā pēc tur 1988.gadā pieredzētās postošās zemestrīces.

Atbilstoši oficiālajiem rezultātiem 18.februāra vēlēšanās Sarkisjans saņēma 59, bet Hovanisjans - 37% balsu. Kaut arī starptautiskie novērotāji vēlēšanām devuši pozitīvu vērtējumu, Hovanisjans paziņojis, ka rezultāti ir falsificēti. Viņš atsakās atzīt sakāvi un ir pasludinājis sevi par "ievēlēto prezidentu".

Foto: mediamax.am

Komentāri