Sprādzienā pie Damaskas mošejas nogalināti 42 cilvēki, Mixnews.lv

Sprādzienā pie Damaskas mošejas nogalināti 42 cilvēki

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. martā plkst. 07:58

Sprādzienā pie vienas no Damaskas mošejām ceturtdien nogalināti vismaz 42 cilvēki, tostarp ietekmīgs sunnītu garīdznieks, kas atbalstījis Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmu, ziņo LETA--REUTERS.

Valsts televīzija ziņo, ka spridzinātāja pašnāvnieka sarīkotā terora aktā cietusi Damaskas centrā esošā Imama mošeja, kas atrodas kaimiņos valdošās partijas "Baath" birojam, un ka starp nogalinātajiem ir Muhameds al Buti. Vēl 84 cilvēki sprādzienā guvuši ievainojumus.

Lai gan divus gadus ilgušās sacelšanās laikā vardarbība galvaspilsētā kļuvusi gandrīz par ikdienas sastāvdaļu, uzbrukums mošejai šokējis abas konfliktā iesaistītās puses.

Valdības ieceltais Buti katru nedēļu valsts televīzijā uzstājās ar piektdienas sprediķi, asi vēršoties pret nemierniekiem, kas vēlas gāzt Asada režīmu. Izmantojot savu amatu viņš arī aicināja sīriešus stāties režīmam lojālajos bruņotajos spēkos, lai cīnītos ar nemierniekiem. Taču nemiernieku pārstāvis paziņojis, ka ar Brīvās Sīrijas armiju saistītās vienības neesot organizējušas uzbrukumu, kurā nogalināts Buti.

Komentāri