Pētījums: Francijā pieaug rasisms un neiecietība, Mixnews.lv

Pētījums: Francijā pieaug rasisms un neiecietība

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. martā plkst. 12:43

Francijā strauji pieaudzis rasistisku, antisemītiski un islamofobisku incidentu skaits, atsaucoties uz Nacionālo Cilvēktiesību konsultatīvās komisijas (CNCDH) ziņojumu, informē LETA-THE LOCAL.

Savā ikgadējā ziņojumā CNCDH vēsta, ka rasistisko uzbrukumu un draudu skaits 2012.gadā Francijā pieaudzis par 23%.

Policija un žandarmērija pērn reģistrējusi 1539 rasistiskus aktus vai draudus, teikts ziņojumā "Rasisms, ksenofobija un antisemītisms Francijā". Tostarp pret musulmaņiem vērstu un antisemītisku incidentu skaits pagājušajā gadā audzis attiecīgi par 30 un 58%.

Ziņojuma autori norāda, ka neiecietība ir "satraucoši" dziļi iesakņojusies sabiedrībā. Daļēji tas skaidrojams ar ietekmi, kādu uz francūžiem atstājis islāmistu terorists Muhameds Mera, kas pagājušā gada martā Lionas apkārtnē noslepkavoja septiņus cilvēkus, tostarp trīs ebreju bērnus, uzskata CNCDH.

Daļēji tas skaidrojams arī ar spriedzi Tuvajos Austrumos un ar pretrunīgi vērtēto filmu, kurā kariķēts pravietis Muhameds, piebilst ziņojuma autori. Tomēr straujo pieaugumu nevar izskaidrot vienīgi ar šiem faktoriem, jo "rasisma un neiecietības indikatoru" rādījumi Francijā pieaug jau trīs gadus pēc kārtas.

"Šis fenomens sakņojas ilgtermiņā, kas ir īpaši satraucoša tendence," teikts ziņojumā.

CNCDH norāda, ka rasistisku uzskatu leģitimēšanā vainojams arī internets un politiķi.

"Mēs pieredzam bīstamu rasistiskas retorikas trivializāciju," uzsver ziņojuma autori. "Šo trivializāciju sekmē internets, taču tādās tēmās kā, piemēram, imigrācija, reliģija un sekulārisms, tā kļuvusi arī par politiskā diskursa sastāvdaļu."

Foto: kinokadr.ru, 1.bp.blogspot.com

Komentāri