Grieķija sāk Kipras banku struktūrvienību pārņemšanu, Mixnews.lv

Grieķija sāk Kipras banku struktūrvienību pārņemšanu

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. martā plkst. 17:13

Grieķija sākusi procesu, lai pārņemtu Atēnās strādājošo trīs Kipras banku struktūrvienības, atsaucoties uz Grieķijas Finanšu ministrijas paziņojuma, ziņo LETA-AFP.

"Sadarbībā ar Kipras Centrālo banku Grieķijas banku grupa sākusi procedūru, lai iegādātos Grieķijā strādājošās Kipras bankas," norādīja ministrija, taču sīkāku informācija par pieminēto Grieķijas banku grupu nesniedza.

Ministrija piebilda, ka šis process garantēs Grieķijas banku sistēmas un grieķu noguldījumu stabilitāti Kipras banku struktūrvienībās. Šāds paziņojums izplatīts pēc telefonsarunas starp Grieķijas premjerministru Antoni Samaru un Kipras prezidentu Niku Anastasiadu.

Tikmēr Kipra jau paudusi pateicību Atēnām un paziņojusi, ka šis darījums tiek īstenots "ar vislabvēlīgākajiem nosacījumiem un svarīgu ieguvumu Kiprai".

Pēc šī darījuma īstenošanas struktūrvienības kļūs par Grieķijas bankām un tiesīgas saņemt rekapitalizācijas līdzekļus, ko Grieķijai otrās glābšanas programmas ietvaros nodrošinājusi Eiropas Savienība (ES) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF).

Grieķijas varasiestādes jau vairākkārt norādījušas, ka ir gatavas pārņemt valstī strādājošo Kipras banku struktūrvienību aktīvus.

Grieķijā struktūrvienības ir trīs Kipras bankām - "Bank of Cyprus", "Hellenic Bank" un "Cyprus Popular Bank" (CPB).

Kāds informācijas avots Grieķijas banku nozarē iepriekš pavēstīja, ka aptuveni viens miljards eiro būs nepieciešams, lai finansētu trīs struktūrvienību pārņemšanu. Šajās struktūrvienībās Grieķijā noguldījumos atrodas aptuveni 14,6 miljardi eiro (10,3 miljardi latu).

Informācijas avots arī norādīja, ka interesi par šo struktūrvienību iegādi iepriekš izrādījušas Grieķijas trīs lielākās bankas un valstij piederošā pasta banka.

Foto: AP/Scanpix

Komentāri