Itālijas prezidents uztic Bersani veidot valdību, Mixnews.lv

Itālijas prezidents uztic Bersani veidot valdību

фото

Pasaulē | 2013. gada 22. martā plkst. 21:31

Itālijas prezidents Džordžo Napolitāno piektdien jaunās valdības veidošanu uzticējis kreisi centriskās koalīcijas līderim Pjēram Luidži Bersani, ziņo LETA-AFP.

"Es lūdzu Bersani pārliecināties, vai viņam ir jaunas valdības izveidošanai nepieciešamais parlamentārais atbalsts. Viņš man par to ziņos, cik ātri vien iespējams," pēc divu dienu konsultācijām ar politiskajiem līderiem pavēstīja Napolitāno.

Lai gan 24.-25.februarī notikušajās vēlēšanās ar nelielu balsu vairākumu uzvarēja Bersani vadītā koalīcija, saskaņā ar Itālijas likumiem nodrošinot sev absolūto vairākumu parlamenta apakšpalātā, tai neizdevās iegūt vairākumu Senātā.

Ņemot vērā to, ka valdības izveidošanai nepieciešams abu parlamenta palātu atbalsts, Bersani koalīcijai nākas meklēt sabiedrotos starp citām partijām.

Pārsteidzoši, bet Bersani, šķiet, vairs neizturas noraidoši pret iespēju sadarboties ar bijušā premjerministra Silvio Berluskoni pārstāvēto centriski labējo koalīciju, ko iepriekš kategoriski noraidīja.

Bersani iepriekš paziņojis, ka var "piedāvāt mehānismu" valdības izveidošanai, ja citas partijas piekrīt diviem nosacījumiem - sarežģītās vēlēšanu sistēmas reformēšanai un deputātu skaita samazināšanai.

Bersani arī norādījis uz nepieciešamību reformēt darba tirgu un sniegt finansiālu atbalstu grūtībās nonākušajiem uzņēmumiem.

Foto: Reuters/Scanpiks

Komentāri