Lai runātu par valsts glābšanu, Kipras valdības delegācija dodas uz Briseli, Mixnews.lv

Lai runātu par valsts glābšanu, Kipras valdības delegācija dodas uz Briseli

фото

Pasaulē | 2013. gada 23. martā plkst. 14:04

Kipras prezidents Niks Anastasiads un kipriešu politisko partiju līderi sestdien dodas uz Briseli, lai tiktos ar Eiropas Savienības (ES) līderiem un pēdējo reizi pirms noteiktā termiņa, kas notek pirmdien, censtos vienoties par pasākumiem valsts glābšanai no bankrota, ziņo LETA-AFP.

Delegācija gatavojas atgriezties jau sestdienas vakarā vai svētdien, lai vēl pirms noteiktā termiņa paspētu parlamentā apstiprināt ārkārtas pasākumus, kuru mērķis ir atrast 5,8 miljardus eiro pašu līdzekļu, lai varētu pretendēt uz starptautisko aizdevēju piedāvāto 10 miljardus lielo finansiālo atbalstu.

Jau ziņots, ka Kipras parlaments piektdien vēlu vakarā beidzot apstiprināja pirmos trīs no astoņiem ārkārtas pasākumiem, kurus iecerējusi valdība.

Likumdevēji atbalstīja nacionālā solidaritātes fonda izveidi, nacionalizējot sabiedriskā un privātā sektora strādājošo pensiju uzkrājumus, kā arī kapitāla kontroles mehānismus, kuru mērķis ir nepieļaut līdzekļu aizplūšanu no grūtībās nonākušajām Kipras bankām, kad tās otrdien atsāks savu darbu.

Turklāt deputāti atbalstīja arī daudz pretrunīgāk vērtēto banku sektora restrukturizācijas plānu. Par banku restrukturizēšanu nobalsoja tikai 26 likumdevēji, kamēr 25 atturējās.

Centrālās bankas sagatavotais plāns paredz nodalīt tā dēvētos labos kredītus no sliktajiem. Tas īpaši attiecas uz lielāko kredītu izsniedzēju Tautas banku ("Laiki Bank").

Taču parlamentu gaida debates vēl par pieciem daudz smagākiem jautājumiem, tostarp par valdības iecerēto vienreizējo 15% lielo nodevu, ar kuru paredzēts aplikt visus Kipras bankās esošos depozītus, kas pārsniedz 100 000 eiro.

Foto: Reuters/Scanpix

Komentāri