Taizemē bēgļu nometnes ugunsgrēkā gājuši bojā 45 cilvēki, Mixnews.lv

Taizemē bēgļu nometnes ugunsgrēkā gājuši bojā 45 cilvēki

фото

Pasaulē | 2013. gada 23. martā plkst. 11:54

Ugunsgrēkā, kas piektdien izcēlies vienā no Mjanmas bēgļu nometnēm Mēhonsonas provincē Taizemes ziemeļos, gājuši bojā vismaz 45 cilvēki, bet vairāk nekā simts guvuši ievainojumus, ziņo LETA-AFP.

Liesmās iznīcinātas aptuveni 400 bēgļu mītnes, un glābēji krāsmatās turpina meklēt bojāgājušo mirstīgās atliekas. Aptuveni 2300 bēgļu ir palikuši bez pajumtes.

Varasiestādes uzskata, ka nelaimes cēlonis ir nepieskatīta pavarda uguns. Liesmu izplatīšanos veicinājis spēcīgais vējš, un uguns ļoti strauji pārņēmusi no bambusa niedrēm uzslietos mājokļus.

Lielākā daļa no upuriem ir sievietes, bērni un gados vecāki cilvēki.

Ugunsgrēkā iznīcināta arī skola, slimnīca un divas pārtikas noliktavas.

Nometne tika izveidota 1992.gadā, un tajā šobrīd mita aptuveni 3500 cilvēki. Kopumā pie Taizemes un Mjanmas robežas nometnēs izvietoti aptuveni 130 000 bēgļu, kas no starpetnisko konfliktu pārņemtajiem Mjanmas rajoniem sāka ierasties pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados.

Kad pirms diviem gadiem Mjanmas militāro huntu nomainīja šķietami civila valdība, Taizeme paziņoja, ka tā gatavojas nometnes slēgt, taču pagaidām bēgļiem atļauts palikt, un Bangkoka sola, ka viņi tiks nosūtīti atpakaļ uz Mjanmu tikai tad, ja tas neradīs briesmas.

Foto: krone.at

Komentāri