FEMEN dalībniecei draud nāves sods, Mixnews.lv

FEMEN dalībniecei draud nāves sods

фото

Pasaulē | 2013. gada 24. martā plkst. 11:39

Tunisijā kustības "FEMEN" dalībniecēm ir pieteikts karš, bet vienai no viņām faktiski ir piespriests nāves sods, ziņu ārvalstu prese. Islāmistu dusmas izraisījušas puskailo sieviešu fotogrāfijas, kas bija publicētas sociālajos tīklos.

Attēlos puskailās sievietes uz sava ķermeņa demonstrēja uzrakstu arābu valodā: "Mans ķermenis pieder man. Tas nepārstāv neviena godu." Turklāt dažās fotogrāfijās viņas turēja rokās cigaretes. Islāmistu reliģiskais līderis vienu no viņām, 19 gadus veco Aminu pasludināja ārpus likuma, atļāva viņu nopērt un pēc tam nomētāt ar akmeņiem.

Turklāt kustības vietējās nodaļas lappusi sociālajos tīklos bija uzlauzuši hakeri. "Paldies dievam, mēs uzlauzām šo amorālo lappusi. Ja dievam labpatiks, šī nejaucība pazudīs no Tunisas," hakeru atstātos uzrakstus citē Die Standart. Iepriekšējo uzrakstu vietā datorurķis izvietoja reliģioza rakstura fotogrāfijas un video, kā arī Korāna fragmentus. Pēc kāda laika lappuse tika atjaunota.

Šī nav pirmā reize, kad Femen dalībnieces izpelnās islāmistu dusmas. Pērn decembra beigās Libānas starptautiskajā lidostā protestējot pret smēķēšanas ierobežošanu Ukrainas pilsone izģērbās. Kārtības traucētāja tika aizturēta.

2012.gada oktobrī kāda no kustības dalībniecē parādīja kailu krūti televīzijas kanāla "Al Jazeera" tiešajā ēterā. Tas notika programmā, kurā tika apspriesta feminisma un islāma savstarpējo attiecību problēma. Raidījuma vadītāja palūdza Innai Ševčenko paskaidrot, kādēļ kailums ir labāks par parandžu. Pēc šī jautājuma aktīviste sāka vilkt no topu. Taču kailo meitene arābu valodā raidošā televīzijas kanāla skatītāji neredzēja, jo operators uzreiz pārslēdza kameras.

Vēl pērnā gada rudenī puskailās aktīvistes pastaigājās pa musulmaņu kvartālu Parīzē. Tā jaunietes svinēja savas nodaļas atklāšanu Francijas galvaspilsētā.

Foto: AP/Scanpix, Reuters/Scanpix

Komentāri