Centrālāfrikas Republikā nemiernieki pārņēmuši kontroli galvaspilsētā Bangi, Mixnews.lv

Centrālāfrikas Republikā nemiernieki pārņēmuši kontroli galvaspilsētā Bangi

фото

Pasaulē | 2013. gada 24. martā plkst. 17:07

Centrālāfrikas Republikas nemiernieki svētdien sagrābuši savā kontrolē valsts galvaspilsētu Bangi un ieņēmuši prezidenta pili, ziņo LETA-AFP.

Prezidents Fransuā Bozize pametis galvaspilsētu, apstiprināja Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss.

Nemiernieki paziņojuši, ka gatavojas sagrābt savā kontrolē arī nacionālo radiostaciju, kur viņu līderis nākšot klajā ar paziņojumu.

Atgādinām, ka, izgāžoties pirms diviem mēnešiem noslēgtajam miera līgumam, nemiernieku koalīcija "Seleka" ("Alianse"), kurā apvienojušies trīs dumpinieku grupējumi, atsākusi karadarbību, un nemiernieki jau sestdien iebruka galvaspilsētā.

Aculiecinieki ziņoja, ka pilsētā sākusies laupīšana, tiek uzbrukts veikaliem, mājām un automašīnām.

"Nemiernieki kontrolē pilsētu, lai gan vēl vietām notiek apšaudes," aģentūrai AFP norādīja kāds avots Centrālāfrikas Daudznacionālajos spēkos (FOMAC).

Francija nosūtījusi uz Centrālāfrikas Republiku papildspēkus, lai sargātu Bangi Starptautisko lidostu, un aicinājusi sasaukt ārkārtas sēdi ANO Drošības padomē.

Centrālāfrikas Republikā, galvenokārt Bangi, dzīvo aptuveni 1200 Francijas pilsoņi.

Centrālāfrikas Republikas nemiernieki, kuri draudējuši gāzt prezidentu Bozizi, apgalvoja, ka valdība nav pildījusi 2001. un 2007.gadā slēgto miera līgumu nosacījumus, kas paredzēja bijušo dumpinieku reintegrāciju sabiedrībā.

Pirmo uzbrukumu galvaspilsētai dumpinieki sāka 10.decembrī un, pateicoties slikti apmācītās un apgādātās armijas vājajai pretestībai, strauji virzījās uz priekšu.

Saskaņā ar janvāra miera līgumu par nacionālās vienotības valdības vadītāju kļuva opozīcijas pārstāvis Tjangaje. Valdībai tika uzticēta reformu īstenošana pirms nākamgad paredzētajām vēlēšanām.

Taču nemiernieki turpināja draudēt miera līgumu lauzt, ja viņu prasības netiks pildītas. Viņi pieprasīja atbrīvot politieslodzītos un izvest no valsts ārvalstu karaspēka vienības.

Bozizes atrašanās vieta šobrīd nav zināma. Centrālāfrikas Republikas kaimiņvalstis - Kongo Demokrātiskā Republika un Kongo Republika - paziņojušas, ka Bozize pie viņiem nav ieradies.

Bozize sabiedrībā nav redzēts kopš piektdienas, kad atgriezās no īsas vizītes Dienvidāfrikas Republikā.

Foto: AFP/Scanpix

Komentāri