Par patiesi rietumniecisku LV sabiedrībai traucē kļūt PSRS filma "Likteņa ironija", Mixnews.lv

Par patiesi rietumniecisku LV sabiedrībai traucē kļūt PSRS filma "Likteņa ironija" (11)

фото

Politika | 2013. gada 2. janvārī plkst. 10:12

Latvijas sabiedrība kļūs par patiesi rietumniecisku tad, kad tās krējums pārtrauks ik jaungadu jūsmot par PSRS filmu "Likteņa ironija jeb Vieglu garu", uzskata bijušais Latvijas diplomāts Normunds Vasariņš.

Par to viņš paziņoja savā profilā sociālajā tīklā "Twitter".

Vasariņš arī atzina, ka Padomju laikā tika radītas arī "ne-padomistiskas filmas".

"PSRS laikā tika radītas arī ne-padomistiskas filmas, kas izraisīja, nevis piesārņoja domāšanu, piemēram, Tarkovskis," viņš raksta.

Atbildot uz kāda lietotāja repliku par to, ka būtu vēl labāk, ja sabiedrība pārstātu jūsmot arī par tādam rietumu filmām, kā "Viens pats mājās", "Tāda ir mīlestība" un tml, Vasariņš uzrakstīja:

"Manuprāt, minētās Rietumu filmas ir vājas un, atļaušos, muļķīgas. Taču tās nav "inficētas" ar padomistisko domāšanu un nostaļģiju."

Foto: planet-ka.2x2forum.com, yaom.ru, laluf.org.ua

Komentāri 11
par latviešu pašapziņupirms 6 gadiem
Vai nav dīvaini, ka viena latvieša personīgais viedoklis izraisījis tādu histērijas lēkmi it kā varenajā un pašpietiekamajā Krievijā. Grūti to vērtēt savādāk, kā par mazvērtības kompleksu izpausmi. Taču šādas kaimiņvalsts provokācijas allaž ir arī pārbaudījums katra latvieša pašcieņai. Tāpēc skumji, ka tik daudzi plašsaziņas līdzekļi un to patērētāji Latvijā uzķērusies uz banālu Krievijas mediju provokāciju.
Nav brīnums, ka iespēju par sevi atgādināt izmantojis politiskais āksts Lindermans. Bet Saeimas priekšsēdētājas biedra A.Klementjeva vārdi par „cenzūru” parāda loģiskas domāšanas mazspēju: viena cilvēka personīgais viedoklis nekādi nevar būt cenzūra. Citādi ir ar augsta ranga politiķa, vēlētas amatpersonas vēršanos pret kāda pilsoņa tiesībām paust savu viedokli publiskajā telpā.
Visbeidzot, cilvēki, nekaitētu arī pašiem padomāt! Kas tad bija pausts Krievijas histēriju sacēlušajā komentārā? Ka ir absurds jau ceturto gadu desmitu desmitiem, kopš padomju okupācijas laika gadu mijā rādīt vienu un to pašu filmu, jo bezdomu rutīna atstāj apstulbinošu iespaidu uz cilvēku prātiem - par to liecina arī neadekvāti lielais komentāru daudzums un daudzu komentāru primitīvisms.
Varbūt krievi ar šo gadu mijas rutīnu jau tā saraduši, ka apšauba jauna gada iesākšanās iespēju bez attiecīgās filmas, bet Latvijas laiks tomēr par pāris stundām atšķiras no ex-padomijas pulksteņiem. Dīvaini, ka to nav pamanījuši TV3 un LNT programmu plānotāji. Šī padomju relikta iekļaušana divās Latvijas programmās liecina, ka dziļa krīze skārusi ne tikai sabiedrisko televīziju.
Varbūt nedomāšanas inercē apjukušos prātus apskaidros paša filmas autora Eldara Rjazanova viedoklis (avīzē "Rossijskaja gazeta"): ”...principā Vasariņa kungam ir pilnīga taisnība. Arī es esmu sašutis un neapmierināts ar to, ka manu filmu atkal un atkal demonstrē Jaungadā un jebkuros citos svētkos tik daudzus gadus pēc kārtas. Tas ir patiešām neciešami!"
nesaprotupirms 6 gadiem
Kas sitas pat debilismu tagad?
Kas ir vasariņš?
Normundam Vasariņampirms 6 gadiem
Šitādu stulbu runu var norakstīt tikai uz to,ka Vasariņš ir bijis piedzēries kā Lukāšins!

Vasariņ,dzert vajag mazāk!
Izcili aktieri, izcila spēle.Nejauc mākslu ar politiku.
Skatos arī Hičkoku,bet vēl ar lāpstu un virvi neviens nav nogalināts!