Kažoka paslavē premjera svētku uzrunu, Mixnews.lv

Kažoka paslavē premjera svētku uzrunu

фото

Politika | 2013. gada 2. janvārī plkst. 14:48

Valsts prezidenta Andra Bērziņa Jaungada svētku uzrunā nekā negaidīta nebija, savukārt Ministru prezidenta Valda Dombrovska uzruna bija pārsteidzoša, netipiski vizionāra un "negrāmatvediska", uzskata politoloģe Iveta Kažoka.

Komentējot prezidenta uzrunu, politoloģe sacīja, ka tā esot bijusi "tipiska Bērziņa uzruna viņa stilā". Pēc uzrunas atmiņā visspilgtāk palikuši argumenti, kādēļ Latvijā svarīgi ieviest eiro, norādīja Kažoka. Eiro jautājumam veltītais sakāmais liecinot, ka prezidentam šis jautājums tiešām rūp.

Citās tēmās prezidenta runā esot bijis mazāk konkrētības. Salīdzinājumā ar iepriekšējām uzrunām šī nebija labāka vai vājāka, sacīja Kažoka. Savukārt Dombrovska uzruna esot bijusi pārsteidzoša, tajā bijis netipiski maz ciparu un kopumā uzruna bijusi mūsdienīgāka salīdzinājumā ar iepriekšējām, uzskata eksperte.

Viņa Dombrovska uzrunu vērtēja kā "netipiski vizionāru". Pēc viņas teiktā, jauns šajā uzrunā bijis tas, ka mazāk "skandināts par latviskumu", bet uzsvērts tas, ka svarīgs ir ikviens, kas jūtas piederīgs Latvijai. Tāpat Dombrovskis uzrunā paudis apņemšanos mazināt sociālo nevienlīdzību, kas būšot arī valdības prioritāte šogad, un tas politoloģes vērtējumā esot bijis drosmīgi.

Kopumā svētkus uzrunas esot pārspējušas ekspertes cerības, jo tajā bijušas labi akcentētas šā gada prioritātes. Tomēr uzrunās nebija iekļauts reformu motīvs, kaut arī, piemēram, izglītības un veselības joma piedzīvo pārmaiņas, skaidroja Kažoka.

Eksperte pozitīvi vērtēja arī pašu iedzīvotāju veidotās uzrunas, kas guva atzinību sociālajos tīklos. Gan iedzīvotāju, gan prezidenta un premjera uzrunās bija vērojams sociālā atbildīguma motīvs, tas, ka valsts nav kaut kas atsvešināts, bet gan - mainoties pašam, mainās arī valsts, norādīja Kažoka.

Atgādinām, ka Vecgada uzrunā Ministru prezidents Dombrovskis sacīja, ka Latvijas veiksme ir tikai tad, kad tā kļūst par katra iedzīvotāja veiksmi, vairojot prieku dzīvot un strādāt mūsu valstī.

Foto: mixnews.lv

Komentāri