Ušakova prasību pret žurnālu "Ir" par "apvainojumiem kleptokrātijā" skatīs jūlijā, Mixnews.lv

Ušakova prasību pret žurnālu "Ir" par "apvainojumiem kleptokrātijā" skatīs jūlijā (1)

фото

Politika | 2013. gada 3. janvārī plkst. 13:50

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (SC) prasību pret žurnālu "Ir" un tā komentētāju Aivaru Ozoliņu par septembrī publicēto komentāru "Dinozauru dumpis" ieplānojusi izskatīt šā gada 2.jūlijā.

Komentārā, saistībā ar kuru tiesā vērsies Rīgas mērs, Ozoliņš pauda viedokli, ka valdības krīze būtu izdevīga ""Saskaņas centram", kas Ušakova kleptokrātu Rīgas domi pirms pašvaldību vēlēšanām arvien vairāk pozicionē kā alternatīvu valsts valdībai".

Ar vārdu "kleptokrātija" tiek apzīmēts valdošās varas korupcijas veids, kad pie varas esošie palielina personīgo labklājību uz valsts resursu rēķina, bieži izliekoties par plašas sabiedrības labdariem un pakalpojumu sniedzējiem.

Komentārs "Dinozauru dumpis" publicēts žurnāla "Ir" pagājušā gada 37.numurā, kas klajā nāca septembrī, un tajā analizētas valdības krīzes iespējas. Komentētājs nonāk pie secinājuma: "Līdz šim valdības Latvijā krita, kad divi oligarhi vienojās pret trešo. (..) Pašlaik konkurējošu interešu ir tik daudz, ka tās cita citu līdzsvaro. Šis ir labs laiks reformām."

Kā liecina informācija tiesu portālā "www.tiesas.lv", lietu skatīs tiesnese Velga Gailīte.

Aģentūra LETA, atsaucoties uz "Ir", ziņo, ka Ušakovs iesniegumā Rīgas Centra rajona tiesai raksta, ka "ne manās kā Rīgas domes priekšsēdētāja, ne citās Rīgas domes amatpersonu un/vai darbinieku darbībās nav konstatēti tādi normatīvo aktu pārkāpumi, kas pieļautu, runājot par Rīgas domi, lietot jēdzienu "kleptokrātija"". Tā kā, pēc Ušakova rakstītā, kleptokrātisku valdīšanas modeli raksturo pretlikumīgas darbības, par ko draud kriminālatbildība, bet ne pret viņu, ne citu Rīgas domes amatpersonu nav sākts kriminālprocess, Rīgas galva uzskata, ka komentārā paustais ir viņa godu un cieņu aizskarošs un satur nepatiesas ziņas.

Rīgas mēru aizskārusī frāze "Ušakova kleptokrātu Rīgas dome", pēc viņa domām, ir nodarījusi kaitējumu godam un cieņai vismaz par 10 000 latu, ko Ušakovs prasa uz pusēm piedzīt no AS "Cits medijs" un komentētāja Ozoliņa.

"Nav šaubu, ka, iepazīstoties ar šāda raksta saturu, lasītājs izdara secinājumus ne tikai par mani kā politiķi un Rīgas domes priekšsēdētāju, bet arī kā privātpersonu, tādējādi neapšaubāmi tiek aizskarts arī mans kā privātpersonas gods un cieņa," iesniegumā tiesai raksta Ušakovs.

"Esmu izbrīnīta, ka amatpersonai, kas iepriekš pat strādājusi žurnālistikā, nav izpratnes par vārda brīvību un tā iesūdz mediju tiesā par viedokli. Mēs darām to, kas neatkarīgai žurnālistikai jādara demokrātijā, - kritiski jāizvērtē, kā amatpersonas lieto tām deleģēto varu," saka "Ir" galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Komentāri 1
iWwnKcDFmgXpirms 5 gadiem
I do agree with you that it would be better to realsee a new model with significant technological updates every 3 or 4 years, that way even the consumer would have enough time to make the most of the current model and replace it with the new model only when he is lured by the new technology.As far as compatibility is concerned, the Dream Cheeky iLaunch Thunder, which you can know about on the on the following link, is compatible with almost all models of iPhone including iPhone 4 and iPhone 4s. Here is the link: