Koalīcijas partijas joprojām izvairās nosaukt konkrētus valsts kontroliera kandidātus, Mixnews.lv

Koalīcijas partijas joprojām izvairās nosaukt konkrētus valsts kontroliera kandidātus

фото

Politika | 2013. gada 4. janvārī plkst. 19:25

Kaut arī valsts kontroliera kandidatūras deputāti Saeimā var iesniegt līdz 8.janvārim, koalīcijas politiķi joprojām izvairās nosaukt konkrētus kandidātus šim amatam, informē aģentūra LETA.

Kā pavēstīja premjers Valdis Dombrovskis, pirmdien, 7.janvārī, par šo jautājumu paredzēts diskutēt koalīcijā, un optimālais variants būtu vienoties par vienu koalīcijas kandidātu.

Kandidatūras, ko šim amatam varētu virzīt "Vienotība", Dombrovskis nenosauca, norādot, ka šo jautājumu varētu komentēt pēc koalīcijas padomes sēdes.

Arī "Vienotības" frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis iespējamo kandidātu atturējās nosaukt, vien norādot, ka šim cilvēkam jābūt profesionālim un viņš nevarētu būt politiķis. Zaķis arī piebilda, ka būtu loģiski, ja koalīcija virzītu vienu kandidātu šim amatam.

Iespējamo kandidātu nenosauca arī "Reformu partija" (RP), kura par savu kandidātu lems pirmdien. RP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis norādīja, ka iespējamo pretendentu loks esot samērā šaurs.

Nacionālās apvienības VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš arī atzina, ka kandidāti tiek apspriesti, taču iespējamais pretendents uz šo amatu neesot devis piekrišanu viņa vārda izpaušanai un varētu arī nebūt pieņēmis galīgo lēmumu kandidēšanai uz valsts kontroliera amatu.

Savukārt neatkarīgā deputāte Elīna Siliņa atbildējusi, ka patlaban nav pilnvarota izpaust šo kandidātu vārdus, jo neatkarīgie deputāti nav saņēmuši viņu gala piekrišanu.

Arī opozīcijas deputāti pagaidām valsts kontroliera amata kandidātu nenosauc.

Politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins uzsvēra, ka esošajai valsts kontrolierei Ingunai Sudrabai būtu jānosauc kritēriji, pēc kuriem izvēlēties nākamo iespējamo vadītāju. Līdz otrdienai SC plāno uzklausīt Sudrabas viedokli šajā jautājumā, piebilda Agešins, akcentējot, ka konkrēti vārdi pagaidām netiek apspriesti.

Arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis sacīja, ka pagaidām par konkrētiem kandidātiem neesot spriests un, iespējams, šīs jautājums tiks pārrunāts ZZS valdes sēdē pirmdien, 7.janvārī.

Kā ziņoja portāls Mixnews, valsts kontrolieres Sudrabas amata pilnvaras beidzas janvāra otrajā pusē. Valsts kontroliera kandidatūras deputāti parlamentā varēs iesniegt līdz 8.janvārim, bet balsojums Saeimā paredzēts 17.janvārī.

Komentāri