Ziņojums: pērn attīstījusies praktiskā sadarbība ar Krieviju, Mixnews.lv

Ziņojums: pērn attīstījusies praktiskā sadarbība ar Krieviju

фото

Politika | 2013. gada 6. janvārī plkst. 14:52

Aizvadītajā gadā Latvija attīstījusi praktisku sadarbību ar Krieviju, taču nav izticis arī bez "negatīviem elementiem", teikts ārlietu ministra Edgara Rinkēviča (RP) ikgadējā ziņojumā par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos, ziņo LETA.

25 lappušu garajā ziņojumā, kurā Latvijas attiecībām ar Krieviju atvēlēta nepilna lapaspuse, norādīts, ka pērn Latvijas interesēs bija veicināt uz abpusējām interesēm balstītu sadarbību ar Krieviju, tai skaitā ekonomisko sakaru paplašināšanu.

"Abas valstis turpināja attīstīt praktisko sadarbību - notika nozaru ministru tikšanās, robežas demarkācijas komisijas, starpvaldību komisijas darba grupu, kā arī vēsturnieku komisijas sēdes. Paplašinājās sadarbība ar Krievijas reģioniem. 2012.gada novembrī stājās spēkā un no 2013.gada 1.janvāra tiek piemērots abu valstu uzņēmējiem būtiskais līgums par nodokļu dubultās uzlikšanas un nodokļu nemaksāšanas novēršanu. Starpvalstu sadarbība arī veiksmīgi attīstījās "Ziemeļu apgādes tīkla" funkcionēšanā," teikts ziņojumā.

Tāpat Ārlietu ministrijas sagatavotajā dokumentā minēts, ka Krievija 2012.gada augustā noslēdza iestāšanās procedūras Pasaules Tirdzniecības organizācijā un kļuva par pilntiesīgu tās dalībvalsti. "Lai tas perspektīvā sniegtu Latvijas uzņēmējiem papildu uzņēmējdarbības iespējas, Latvija uzskata, ka ir veicama nepārtraukta Krievijas uzņemto saistību uzraudzība."

Vienlaikus ziņojumā norādīts, ka "negatīvus elementus" starpvalstu attiecībās ienesa Krievijas nepamatotās apsūdzības attiecībā uz februāra referendumu par otro valsts valodu, kā arī neobjektīvie vērtējumi un kritika starptautiskajās organizācijās par Latvijas vēstures jautājumiem un nepilsoņu problemātiku.

Arī šogad attiecībās ar Krieviju Latvijas interesēs būs uz abpusējām interesēm balstīta sadarbība, tai skaitā ekonomisko sakaru paplašināšana gan divpusējā, gan Eiropas Savienības un Krievijas attiecību līmenī. "Divpusējo attiecību līmenī ir svarīgi turpināt un paplašināt praktisko sadarbību, tai skaitā aktivizējot starpvaldību komisijas darbu. Latvija cer uz politiskā dialoga stiprināšanu, virzoties uz stabilas un konstruktīvas attiecību dienaskārtības attīstīšanu."

Ziņojumā teikts, ka Latvija ir ieinteresēta veicināt vienotu Eiropas Savienības pieeju attiecībās ar Krieviju un iestāsies par līdzsvarotu progresu visos dienaskārtības jautājumos. "Latvijas interesēs ir panākt, lai Krievijas Federācija konsekventi ievērotu Pasaules Tirdzniecības organizācijas saistības un atturētos no jaunu protekcionisko pasākumu ieviešanas, kas varētu potenciāli kaitēt Latvijas uzņēmēju interesēm.

Sagatavotais ziņojums par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos nākamnedēļ tiks uzklausīts Ministru kabinetā, un tas kalpos par pamatu janvāra nogalē gaidāmajām Saeimas ārpolitikas debatēm.

Saeimas ārlietu debates tiek rīkotas Latvijas starptautiskās atzīšanas dienai - 26.janvārim - tuvākajā Saeimas sēdē. 2013.gadā parlamenta ārpolitikas debates varētu notikt 24.janvārī.

Foto: no vietens kurzemnieks.lv

Komentāri