Policijai lūdz sākt kriminālprocesu saistībā ar Jaunzemes-Grendes lidojumu uz Austrāliju, Mixnews.lv

Policijai lūdz sākt kriminālprocesu saistībā ar Jaunzemes-Grendes lidojumu uz Austrāliju

фото

Politika | 2013. gada 9. janvārī plkst. 11:11

Saistībā ar neoficiālo informāciju par veidu, kādā lidojumam uz Austrāliju un atpakaļ varētu būt iegādātas aviobiļetes kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei (VL-TB/LNNK) un viņas dzīvesbiedram Antam Grendem, portāls "Pietiek.com" otrdien vērsies ar iesniegumu Valsts policijā (VP). Policijai lūgts sākt kriminālprocesu, lai izvērtētu informāciju par iespējamu noziegumu, ziņo LETA.

Ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne iepriekš skaidrojusi, ka ceļa izdevumi, kas tradicionāli veido komandējuma lielāko izmaksu daļu, ir 2205 lati.

"Pietiek.com", atsaucoties uz portāla "Lidot.lv" informāciju, norāda, ka patiesībā 2200 latu par lidojumu Rīga-Adelaida un atpakaļ nemaz nav lēti: tā, piemēram, pašlaik iegādājoties turp-atpakaļ biļeti šajā maršrutā uz marta vidu, tā izmaksās aptuveni 900 latu. Ministres biļete izmaksājusi vairāk nekā divreiz dārgāk.

Saistībā ar to jau publiski izskanējušas aizdomas par to, ka šajā gadījumā varētu būt izmantoti kādas "draudzīgas" tūrisma firmas pakalpojumi: rēķins par aviobiļetēm ministrijai varētu būtu piestādīts par vienu personu - ministri, savukārt tūrisma firma par šo valsts apmaksāto summu nodrošinājusi aviobiļeti arī ministres dzīvesbiedram.

"Tā kā Kultūras ministrija ir oficiāli paziņojusi, ka ministres ceļa izdevumi bijuši vairāk nekā 2200 latu, mediju informācija liek domāt, ka puse no šīs summas varētu būt izkrāpta valstij, lai izmantotu ministres dzīvesbiedra vajadzībām," norādīts "Pietiek.com" iesniegumā, kas adresēts Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim.

Iesniegumā Valsts policija aicināta sākt kriminālprocesu, lai izvērtētu šo informāciju par iespējamu noziedzīgu nodarījumu, jo nepieciešamās informācijas iegūšana un izvērtēšana šajā gadījumā varētu būt iespējama tikai ar kriminālprocesa metodēm.

"Mixnews.lv" jau ziņoja, ka pēdējās komandējuma dienās Austrālijā Jaunzeme-Grende pārcēlusies uz dārgāku pludmales viesnīcu, kas turklāt neatrodas tuvāk politiķes apmeklētā pasākuma norises vietai.

Pirmās septiņas diennaktis viņa ar vīru dzīvojusi pieczvaigžņu viesnīcā Adelaides centrā, bet tad pārcēlusies uz pludmales viesnīcu, kur pavadījusi atlikušās trīs diennaktis. Kultūras ministrija viesnīcas maiņu skaidroja ar ministres darba kārtību, proti, viņa bija aicināta piedalīties divos kultūras pasākumos - Austrālijas latviešu kultūras dienās, bet vizītes noslēgumā - ģimeņu saietā.

Komentāri