Saeima konceptuāli atbalsta augstākus valsts uzņēmumu vadītāju algas griestus, Mixnews.lv

Saeima konceptuāli atbalsta augstākus valsts uzņēmumu vadītāju algas griestus (1)

фото

Politika | 2013. gada 10. janvārī plkst. 12:08

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja ieceri paaugstināt valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzības noteikšanai piemērojamo maksimālo koeficientu no seši uz desmit. Valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļa algu nosaka, koeficientu reizinot ar Centrālās statistikas pārvaldes publicēto valstī strādājošo iepriekšējā gada mēneša vidējo darba samaksu.

Finanšu ministrijas (FM) prognozētā valstī strādājošo 2012.gada mēneša vidējā darba samaksa bija 478 lati. Līdz ar to 2013.gadā īpaši lielajās kapitālsabiedrībās maksimālā mēnešalga varētu sasniegt 4780 latus, aģentūru LETA iepriekš informēja FM.

Piemērojot koeficientu, kas nav lielāks par seši, pērn īpaši lielās kapitālsabiedrībās maksimālā mēnešalga esot bijusi 2784 lati.

FM skaidroja, ka valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību valdes locekļu atlīdzība ekonomiskās krīzes apstākļos ir kļuvusi nekonkurētspējīga un pastāv risks zaudēt valdes locekļus ar augstu kompetences līmeni, atbilstošu darba pieredzi, speciālām zināšanām un izglītību.

Valdes locekļu atlīdzība 2009.gadā tika samazināta par 52%.

Komentāri 1
Gudvinspirms 6 gadiem
Ja saima neļaus šiem valdības ierēdņiem saņemt lielas algas,tad valdībai var nebūt uz ko balstīties un var tikt atzīta par nolietotu ,--tātad tādu,kurai beidzies derīguma termiņš un izmest mēslainē...