KNAB vērtēs SC un "Gods kalpot Rīgai" tēriņus par politisko reklāmu, Mixnews.lv

KNAB vērtēs SC un "Gods kalpot Rīgai" tēriņus par politisko reklāmu

фото

Politika | 2013. gada 11. janvārī plkst. 07:22

Lai arī līdz oficiālajam priekšvēlēšanu aģitācijas periodam palicis apmēram mēnesis, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) jebkurā gadījumā izvērtēs, vai partiju "Saskaņas centrs" (SC) un "Gods kalpot Rīgai" (GKR) līdz šim izlietotie politiskās reklāmas tēriņi atbilst likuma prasībām, informē aģentūra LETA.

Tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, vairākos radio un televīzijas kanālos kā pirmās sākušas skanēt SC un GKR politiskās reklāmas, kurās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un viņa vietnieks Andris Ameriks stāsta par Rīgas domes labajiem darbiem, kas paveikti pēdējo 3,5 gadu laikā kopš iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām.

KNAB pārstāvis Andris Vitenburgs skaidroja, ka laikā starp likumā noteiktajiem priekšvēlēšanu aģitācijas periodiem partijas var veikt aģitāciju, tostarp izvietot politisko reklāmu, ievērojot likumā noteiktās prasības. Visi partiju ieņēmumi un izdevumi tiek vērtēti, pārbaudot to iesniegtos gada pārskatus.

Savukārt priekšvēlēšanu aģitācijas periodā - no 2.februāra līdz vēlēšanu dienai - partijām ir noteikti papildu ierobežojumi un tām ir saistoši likumā noteiktie priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi.

Ņemot vērā minēto, līdz 1.februārim partiju izvietotā reklāma un ar to saistītie izdevumi nav attiecināmi uz likumā noteikto priekšvēlēšanu periodu, proti, tie nav jānorāda vēlēšanu deklarācijās, bet gan gada pārskatos. Savukārt no 2.februāra par priekšvēlēšanu aģitāciju tiks uzskatīta partijas vai deputāta kandidāta reklamēšana plašsaziņas līdzekļos.

Saskaņā ar likumu 30 dienu laikā pēc vēlēšanām partijām ir pienākums iesniegt KNAB vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijas, kurās norādāmi visi ieņēmumi un izdevumi, kas radušies priekšvēlēšanu periodā.

Atgādinām, ka līdz 2006.gadam, kad notika 9.Saeimas vēlēšanas, priekšvēlēšanu aģitācijas periods bija ilgāks - 270 dienas līdz vēlēšanām.

Foto: nra.lv

Komentāri