Vienotībai pagaidām nav ieplānotas oficiālas valdības veidošanas sarunas (Papildināts), Mixnews.lv

Vienotībai pagaidām nav ieplānotas oficiālas valdības veidošanas sarunas (Papildināts)

фото

Politika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 15:10

Papildināta visa ziņa

"Vienotībai" šonedēļ pagaidām nav ieplānotas oficiālas valdības veidošanas sarunas ar citiem politiskajiem spēkiem, aģentūrai LETA sacīja "Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietniece Lolita Čigāne.

Viņas rīcībā nebija informācijas, vai šajos plānos varētu notikt izmaiņas.

Arī demisionējušajam Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) šonedēļ šajā jautājumā nav paredzētas oficiālas sarunas, sacīja premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke. Viņš neizslēdza iespēju, ka premjera plāni var mainīties.

6.janvārī premjeram no pl.14:30 paredzēta piedalīšanās pašreizējās koalīcijas sadarbības padomes sēdē un no pl.17:00 "Vienotības" valdes sēdē, informēja Panke.

Visticamāk, ka 6.janvārī gaidāmi divi notikumi - gan premjera kandidāta nosaukšana, gan "Vienotības" un "Reformu partijas" (RP) vienošanās memoranda parakstīšana, pieļāva "Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai (V) šonedēļ nav paredzētas aktivitātes saistībā ar valdības veidošanu, sacīja Āboltiņas padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Gita Valtenberga.

Āboltiņa no atvaļinājuma ārvalstīs atgriezīsies 5.janvārī, savukārt 6.janvārī piedalīsies koalīcijas sadarbības padomes sēdē un "Vienotības" valdes sēdē, piebilda Valtenberga. Ar "Vienotības" frakcijas priekšsēdētāju Dzintaru Zaķi aģentūrai LETA vēl nav izdevies sazināties.

Izskanējis, ka "Vienotība" kopā ar "Reformu partiju" (RP) Ministru prezidenta amata kandidātu varētu nosaukt 6.janvārī.

Dombrovskis ir paudis cerību, ka tuvāko divu trīs nedēļu laikā jaunā valdība varēs sākt darbu. Viņš atzina, ka jaunās valdības vadītāja kandidāta izraudzīšanās ir viens no pirmajiem šogad darāmajiem darbiem. Esot pilnīgi skaidrs, ka premjera amata kandidāts tiks nominēts līdz Valsts prezidenta nosauktajam termiņam - 7.janvārim.

Dombrovskis intervijā Latvijas Radio atteicās atklāt, kurš no līdz šim izskanējušajiem premjera amata kandidātiem viņam šķiet visreālākais. "Es pašreiz nesaukšu konkrētus uzvārdus. Tieši tāpēc mums ir jāpanāk šī vienošanās, jāsakoordinē arī ar RP. Kad šis jautājums būs faktiski izlemts, tad to arī publiski komentēsim."

Iepriekš publiskajā telpā kā iespējamie premjera amata kandidāti izskanējuši zemkopības ministre Laimdota Straujuma un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP). Tomēr šaubas raisot jautājums par to, vai "Vienotība" būs gatava premjera amatam virzīt cilvēku, kurš nav partijas biedrs, kā tas pašlaik ir ar Straujumu, savukārt Rinkēvičs jau iepriekš atteicies no kļūšanas par premjera amata kandidātu.

Netiek izslēgta iespēja, ka, saskanot vairākiem apstākļiem, tiks apsvērta arī ekonomikas ministra Daniela Pavļuta virzīšana valdības vadītāja amatam vai ka tiks nosaukts kāds "piemirsts" kandidāts.

Foto: Valsts kanceleja

Komentāri