Kultūras ministre: Ažiotāža par komandējumu ir politiskā konkurenta organizēta, Mixnews.lv

Kultūras ministre: Ažiotāža par komandējumu ir politiskā konkurenta organizēta (1)

фото

Politika | 2013. gada 14. janvārī plkst. 20:38

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende ir ļoti apmierināta ar paveikto pērnā gada nogalē komandējuma laikā Austrālijā, tāpēc komandējumu uzskata par lietderīgu, bet masu medijos sacelto ažiotāžu vērtē kā kāda apzināti organizētu lētas popularitātes meklējumu, vēsta aģentūra BNS.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Jaunzeme-Grende gada nogalē saņēma pārmetumus, ka uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu devusies ilgstošā komandējumā uz Austrāliju.

Uz jautājumu, vai neplāno pilnībā vai daļēji atmaksāt komandējuma izdevumus, jo izskanējis viedoklis, ka viņa apvienojusi komandējumu ar atvaļinājumu, ministre atbildēja, ka viņas komandējums bijis ļoti rezultatīvs un viņa izpildījusi divus savus pienākumus – saziņu ar latviešu diasporu ārzemēs un informēšanu par dziesmu svētkiem.

"Esmu sasniegusi ļoti labus rezultātus – es pilnīgi nemaz nekaunos nevienu brīdi par to, ko esmu darījusi. Esmu lepna par sevi, un, raugoties uz visu to ažiotāžu, man ļoti patīk Koko Šaneles teiciens – domājiet par mani, ko jūs gribat, es par jums nedomāju vispār," pavēstīja Jaunzeme-Grende.

Uz jautājumu par iemesliem, kamdēļ veiksmīgais komandējums izraisījis šaubas par tā lietderīgumu, ministre norādīja, ka rezonanse par šo komandējumu noteikti ir kāda politiskā konkurenta organizēta. Jaunzeme-Grende gan nevēlas iedziļināties, kas to ir darījis, bet atzina, ka varianti ir vairāki.

"Es domāju, ka skrējienā pēc lētas popularitātes un reitingiem mēs fokusējamies uz lētām lietām – ilgums, garums, saule. Āfrikā visu laiku ir saule. Bet neskatāmies un nevērtējam pēc būtības, jo tā ir vieglāk," pauda ministre.

Viņa norādīja, ka šajā procesā ir bijusi viena laba un viena slikta lieta. Sliktais ir tas, ka Latvijā ir iespējamas linča tiesas bez analīzes un vērtējuma, vienkārši cilvēku sitot, savukārt pozitīvais aspekts, pēc ministres vērtējuma, ir tas, cik lielu publicitāti pēdējā laikā guvusi kultūras joma.

"Tagad visi zina, ka Austrālijā bija dziesmu svētki, ka ir lieliski Austrālijas latvieši, ka dziesmu svētki būs šogad, ka būs kultūras kanons – tik daudz, cik ir izskanējušas ziņas par kultūru, par to var tikai priecāties," uzsvera Jaunzeme-Grende.

Foto: newsbalt.ru, puaro.lv

Komentāri 1
Tas gan jaukipirms 6 gadiem
Tiešām jauki, ka visi zina, ka Austrālijā ir dziesmu svētki (to gan zināja arī iepriekš) Bet ... Kultūras ministram ir jārisina tomēr cita mēroga jautājumi ... Pa šo laiku LNSO ir palicis bez diriģenta, ir apturēts iepirkums par Gaismas pils infrastruktūras izbūvi, kultūras darbinieki ir izmisumā par savām algām ... Tie būtu ministra cienīgi risināmi jautājumi ... Un tam nav nekāda sakara ar rupjību internetā ... Katram ir jādara savs darbiņš ...