Deputāts Elksniņš latus pārmainījis eiro, bet Zariņš savus latus intensīvi tērē, Mixnews.lv

Deputāts Elksniņš latus pārmainījis eiro, bet Zariņš savus latus intensīvi tērē

фото

Politika | 2014. gada 2. janvārī plkst. 14:45

Saeimas deputāti, kas lielākas summas uzkrājuši skaidrā naudā, ar saviem latu uzkrājumiem rīkojušies atšķirīgi. Deputāts Andrejs Elksniņš (SC) latus pārmainījis pret eiro, bet parlamentārietis Ivars Zariņš (SC) savus latus pašlaik intensīvi tērē, ziņo LETA.

Savukārt deputāts Jānis Klaužs (ZZS) neatklāj, ko viņš izdarījis ar saviem uzkrājumiem.

Elksniņš uzkrātos 35 148 latus (50 011 eiro) laicīgi pirms vairākiem mēnešiem ir samainījis pret eiro. To viņš izdarījis, "tikko radās sajūta, ka Latvijas lats varētu vairs nebūt Latvijas nacionālā valūta". Viņš šos līdzekļus turpinās glabāt skaidrā naudā, jo deputātam neesot nekādu ilūziju par Latvijas komercbanku sistēmas darbību.

Deputāts Zariņš savus skaidrā naudā uzkrātos 5000 latus (7114 eiro) intensīvi tērē un, ja pēc 14.janvāra nauda paliks pāri, viņš to plāno samainīt pret eiro. Naudas maiņa problēmas neradīs, pārliecināts deputāts.

Viņš neplāno nedz atlikušos latus, nedz pašlaik skaidrā naudā uzkrātos 79 000 eiro noguldīt bankā, jo, strādājot "Latvijas Krājbankas" kraha izmeklēšanas komisijā, secinājis, ka Latvijas komercbanku uzraudzība esot problemātiskā stāvoklī.

Parlamentārietis Klaužs neatklāj, ko izdarījis vai vēl darīs ar skaidrā naudā uzkrātajiem 23 000 latu. Tā ir "mana intīma lieta, ko daru", uzsvēra deputāts.

Problēmu šajā jautājumā deputātam neesot, un Klauž esot laimīgs cilvēks, jo viņam nauda ir gan latos, gan eiro, gan dolāros, gan juaņās. Klaužs piebilda, ka izjūt zināmas sāpes par atteikšanos no lata, un norādīja, ka būs jāskatās, vai, piemēram, Polija izlems ieviest eiro.

Šā gada 1.janvārī Latvija pievienojās eirozonai. Pāreja uz eiro valūtu līdz šim notikusi bez ievērojamiem starpgadījumiem.

Iedzīvotāji iekrāto skaidro naudu latos bez maksas un par oficiālo kursu var apmainīt pret eiro sešus mēnešus komercbanku filiālēs, trīs mēnešus 302 Latvijas Pasta filiālēs reģionos, kur nav pieejami banku pakalpojumi. Latvijas Bankā latus pret eiro var mainīt mūžīgi.

Foto: mixnews.lv

Komentāri