Kusiņš pagaidām neatklāj, vai piekristu kandidēt uz ST tiesneša amatu, Mixnews.lv

Kusiņš pagaidām neatklāj, vai piekristu kandidēt uz ST tiesneša amatu

фото

Politika | 2014. gada 3. janvārī plkst. 17:52

Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš pagaidām neatklāj, vai piekristu kandidēt uz Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatu.

10.janvārī būs iespējams uzzināt, vai deputāti izvirzīs viņa kandidatūru ST tiesneša amatam, aģentūrai LETA sacīja Juridiskā biroja vadītājs.

Kusiņš norādīja, ka ST tiesneša kandidatūru ir jāizvirza ne mazāk kā desmit deputātiem, un tas, kuri kandidāti tiks virzīti, nebūs atkarīgs no viņa, bet gan no parlamentāriešu pieņemtā lēmuma. Līdz ar to uz jautājumu, vai piekristu kandidēt uz ST tiesneša amatu, Juridiskā biroja vadītājs līdz 10.janvārim neatbildēs nedz ar "jā", nedz ar "nē".

Kā ziņots, "Vienotība" un Reformu partija darbam ST apsver virzīt ilggadējo Saeimas Juridiskā biroja vadītāju Kusiņu, vēstīja portāls "pietiek.com".

Portāls minēja, ka Saeimai, kurā nav īstas valdošās koalīcijas, var nebūt viegli vienoties par atbalstu tiesneša kandidatūrai. Nacionālās apvienības viens no līderiem Gaidis Bērziņš pirms gadu mijas izteicies, ka Kusiņš būtu "nopietna kandidatūra", bet nacionālās apvienības balsis viņa atbalstam iespējamie izvirzītāji neesot meklējuši.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pirms gadu mijas izteicies, ka Kusiņš daudzus gadus profesionāli vadījis Saeimas Juridisko biroju un būtu žēl viņu zaudēt. Brigmanis apgalvojis, ka "zaļajiem zemniekiem" savs kandidāts neesot padomā un gaidāmās vakances ST politiķiem nemaz neesot bijušas prātā.

Kusiņš kandidēt uz ST esot gatavs tikai gadījumā, ja būs drošs, ka politisku intrigu rezultātā viņa kandidatūra netiks izgāzta Saeimas balsojumā. Šāds risks pastāvot ne tādēļ, ka pret Kusiņu būtu iebildumi kā pret konstitucionālo tiesību autoritāti, bet esošās politiskās situācijas dēļ, jo neesot izslēgts, ka citas partijas vēlētos vēlreiz uzsvērt valdošās partijas "Vienotība" nespēju panākt atbalstu savam kandidātam.

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome ir vienojušies, ka kandidatūras ST tiesneša amatam izvirzāmas līdz 2014.gada 10.janvārim, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Kandidatūras jāizvirza, jo 2014.gada 5.februārī ST tiesneša pilnvaras beidzas ST priekšsēdētājam Gunāram Kūtrim, ko Saeima amatā apstiprināja 2004.gadā pēc desmit Saeimas deputātu priekšlikuma.

Saskaņā ar Satversmes tiesas likumu Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina Saeima. Trīs Satversmes tiesas tiesnešus apstiprina pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu priekšlikuma, divus - pēc Ministru kabineta priekšlikuma un vēl divus - pēc Augstākās tiesas plēnuma priekšlikuma. Satversmes tiesas tiesneša pilnvaru termiņš ir desmit gadi.

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas kanceleja

Komentāri