Satiksmes ministrs Ronis demisionē, lai mazinātu spriedzi koalīcijā (papildināta 12:40), Mixnews.lv

Satiksmes ministrs Ronis demisionē, lai mazinātu spriedzi koalīcijā (papildināta 12:40)

фото

Politika | 2013. gada 15. janvārī plkst. 09:36

Satiksmes ministrs Aivis Ronis otrdien paziņojumā presei norāda, ka viņam dažos jautājumos ir izveidojušās viedokļa atšķirības gan ar valdības koalīciju, gan opozīciju.

Tādēļ lai noņemtu spriedzi koalīcijā Ronis pieņēmis lēmumu aiziet no darba valdībā.

Ronis uzsver, ka koalīcijai ir iespēja turpināt strādāt. Viņš pilnībā atbalsta Ministru prezidenta Valda Dombrovska mērķi par Latvijas dalību eirozonā un Eiropas "kodolā".

Satiksmes ministrs pirms valdības sēdes bija nerunīgs par saviem demisijas iemesliem un publiski pausto, ka darbu valdībā pamet izveidojušās spriedzes dēļ, ziņo LETA. Viņš žurnālistiem nekomentēja, kuru politisko spēku starpā ir izveidojusies viņa pieminētā spriedze un kādas ir viedokļu atšķirības. Viņš vien piebilda, ka šīs detaļas piektdien pārrunās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

"Šai koalīcijai ir visas iespējas turpināt darbu," viņš noteica un, neatbildot uz turpmākajiem jautājumiem, devās valdības sēžu zālē.

Savukārt Dombrovskis žurnālistiem Roņa demisiju saistīja ar viņa nevēlēšanos koriģēt algas Latvijas dzelzceļa kompānijas "Latvijas dzelzceļš" (LDz) vadībai, ziņo BNS.

"Acīmredzot ir izveidojusies problēma ar valsts kapitālsabiedrību algu jautājumu, kur mēs zinām, ka divi ministri [Ronis un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts] pilda viņiem doto uzdevumu koriģēt pieņemtos lēmumus attiecībā uz algu palielināšanu. Šodien arī valdībā plānojam skatīt Ministru kabineta noteikumu grozījumus, kas nosaka tādus pašus algu griestus, kādus Saeima ir konceptuāli atbalstījusi pirmajā lasījumā. Ja ministram šādi risinājumi nav konceptuāli pieņemami, tad, protams, tā ir ministra izvēle, un par motivāciju jājautā viņam pašam," klāstīja Dombrovskis.

Atgādinām, izveidojot Dombrovska valdību, politisko atbildību par Roņa vadīto Satiksmes ministriju uzņēmās "Vienotība" kopā ar sešiem neatkarīgajiem deputātiem, kas aizgāja no RP.

Ronis kļuva par satiksmes ministru 2011.gada novembrī.

Komentāri