Mozers: iedzīvotāji neuzticās eiro, jo netic politiķiem, Mixnews.lv

Mozers: iedzīvotāji neuzticās eiro, jo netic politiķiem (1)

фото

Politika | 2013. gada 15. janvārī plkst. 12:20

LU komunikācijas katedras docents, sertificēts Eiropas Savienības jautājumu eksperts Miervaldis Mozers uzskata, ka eirozonai krahs nedraud, bet Latvijas iedzīvotāju neuzticēšanās eiro valūtai ir sekas neuzticībai pret valdošajiem politiķiem. Par to viņš pastāstīja intervijā raidījumam "Vopros s pristrastijem" kanālā " PRO100TV".

"Cilvēki, kuri netic valdībai un parlamentam, saka, ka netic eiro. Tā ir atbilde – rikošets, proti, es neticu eiro, tādēļ ka es neticu tiem cilvēkiem, kuri to ieviesīs. Ar pašu eiro tas vispār nav saistīts," paskaidroja Mozers.

Viņš uzskata, ka runas par iespējamo vienotās Eiropas krahu ne ar ko nav pamatotas.

"Eiro nav "Titāniks" . Tā ir ērta metafora tiem, kuri vēlas sašūpot šo stabilo kuģi, kurš neuztrieksies nekādam aisbergam. Eiro ir gudrās rokās. Eiro, ja vēlaties, ir lidmašīna ar vismodernākajām navigācijas un stabilizācijas sistēmām. "Titānikam" tādu sistēmu nebija," paskaidroja Mozers.

Komentāri 1
latgolspirms 6 gadiem
Vēstule no Lielbritānijas Latvijas iedzīvotājiem – nopietni padomājiet pirms sestdienas balsojuma!’
20. septembrī Latvijas iedzīvotāji izdarīs svarīgu izšķiršanos, kas noteiks jūsu valsts, jūsu un jūsu bērnu likteni daudzus gadus uz priekšu. Šajā sakarā ļaujiet mums jūs ro sināt padomāt ļoti nopietni, pirms balsojuma referendumā!

Balsojumā sakot “NĒ!” dalībai Eiropas Savienībā, jūs varat saglabāt savu grūti atgūto un veiksmīgi attīstošo brīvību. Vai arī varat balsot “par” un neatgriezeniski pakļaut savu pašvaldību centralizētai kontrolei un cietsirdīgai Briseles birokrātijai, uz kuru jums kā vienai no mazākajām Eiropas Savienības aprītajām valstīm nebūs nekādas ietekmes. Un atkal Latvija būs pakļauta represīvam ārvalsts diktātam, gluži kā 20. gadsimtā, kad bijāt komunisma jūgā.

Vai jūs zināt, ka vairāk kā 70% Lielbritānijas iedzīvotāju ir pret eiro uzspiešanu mūsu mārciņas vietā? Sagaidāms, ka tikpat daudzi būs pret gaidāmo Eiropas Savienības konstitūciju, kura mums tiks uzspiesta nākamā gada jūnijā. Apmēram 50%, iespējams pat vairāk, gribētu nekavējoties pavisam izstāties no Eiropas Savienības, jo Brisele 13 gadus, kopš esam Eiropas Savienībā, nemitīgi palielina kontroli pār mūsu tiesu sistēmu, mūsu valdību un ekonomiku. Ja 1975. gadā, kad balsojām referendumā, mēs būtu zinājuši, cik ļoti spēcīga būs Eiropas Savienības centralizētās birokrātijas kontrole pār tās dalībvalstīm, briti noteikti būtu balsojuši pret. Protams, Lielbritānija nekad nav piedzīvojusi skarbo totalitārisma kontroli, kādu esat izjutuši jūs, bet mēs instinktīvi jūtam, ka tas brīdis tuvojas. Ja 2004. gada jūnijā, tikai pēc deviņiem mēnešiem, dalībvalstīm tiks uzspiesta jaunā konstitūcija un Eiropas Savienība formāli kļūs par superlielvalsti, mūsu stāvoklis, tāpat kā Latvijas, ja referendumā balsosiet “PAR”, kļūs neatgriezenisks. Lielbritānija tiks sadalīta divpadsmit provincēs un katra būs atkarīga no Briseles kontroles. Arī Latviju kontrolēs vēlētāju neatsaucami un no amatiem nenoņemami ārzemju birokrāti. Mēs visi būsim bezspēcīgi – mēs nespēsim kontrolēt savus likteņus un nevarēsim darīt to, kas labāks mūsu bērniem.

Kā pasaules vecākās demokrātijas un ceturtās ekonomiski lielākās valsts Premjerministre, Lēdija Tečere, jo sevišķi pārzina situāciju un ir nobažījusies par to, ka mēs visi esam pakļauti briesmām tikt ierauti vislielākajā politiskās cīņas virpulī. Lai izvairītos no kļūdām, pašlaik notiek pie varas esošo spēku varas uzkrāšana – uz visiem laikiem! Netiek domāts par 350 miljonu cilvēku labklājību un brīvību! Šoreiz pret mums tiek vērstas nevis bumbas un tanki, bet liela mēroga zagšana. Taču mērķis ir tas pats – Eiropas kundzība un globalizācija. Galu galā Eiropas Savienība var pati sevi sagraut, gluži tāpat kā tas noticis ar visām iepriekšējām impērijām, taču tas var nenotikt tik drīz, un tikmēr mēs visi cietīsim. Lielbritānija, piemēram, jau ir noasiņojusi, ik stundu maksājot 2 miljonus ASV dolāru Eiropas Savienības prasību un tur izplatītās korupcijas dēļ. Latvija no tā ir brīva – vismaz vēl dažas dienas!

Lēdija Tečere publiski brīdinājusi ikvienu valsti, kurai priekšā stāv referendums par pievienošanos Eiropas Savienībai, lai ļoti uzmanīgi izsver visas iespējas. Nekrītiet kārdinājumā no maldīgiem solījumiem par labklājību un drošību, ko it kā dos šī milzīgā amorfā politiskā masa, kas barojas pati no sevis. Latvija ir maza un tādēļ droši vien baidāties no tā, ka var tikt samala starp divu varu blokiem. Jūs maldīgi iedomājaties, ka Eiropas Savienība ir mazākais no diviem ļaunumiem – tas nav arguments. Jums ir jūras robeža, tiesības palikt nepievienotiem un iespējas brīvi tirgoties ar visiem, ar kuriem