Jaunajā valdībā savus amatus varētu saglabāt seši ministri, Mixnews.lv

Jaunajā valdībā savus amatus varētu saglabāt seši ministri (1)

фото

Politika | 2014. gada 5. janvārī plkst. 16:32

Ja premjera amatam tiks virzīta zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Valsts prezidents Andris Bērziņš uzticēs viņai valdības veidošanu, tad savos pašreizējos posteņos, iespējams, varētu palikt seši ministri, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Partiju pārstāvji gan norāda, ka ir pāragri spriest par amatu sadalījumu Ministru kabinetā, kura vadītājs vēl nemaz nav publiski nosaukts, tāpēc politiķi pagaidām atturas oficiāli komentēt, kādas personālijas varētu ieņemt ministru posteņus jaunajā valdībā.

Tikmēr neoficiāla informācija liecina, ka arī pēc valdības vadītāja nomainīšanās savos amatos, visticamāk, paliktu "Reformu partijas" (RP) virzītais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un RP virzītais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņi abi ir RP biedri.

Satiksmes ministriju turpinātu pārraudzīt pie frakcijām nepiederošo deputātu un "Vienotības" izvēlētais Anrijs Matīss, bet kultūras nozare paliktu nacionālās apvienības VL-TB/LNNK ieteiktās ministres Daces Melbārdes aizgādībā.

Savukārt Aizsardzības ministrijas un Veselības ministrijas vadības groži no savām rokām nebūtu jāizlaiž "Vienotības" biedriem Artim Pabrikam un Ingrīdai Circenei.

Straujumas vietā par zemkopības ministru, iespējams, nāktu pašreizējais Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dūklavs (ZZS), kurš savulaik jau pabijis zemkopības ministra amatā, savukārt viņa partijas biedrs, bijušais labklājības ministrs un satiksmes ministrs Uldis Augulis sēstos labklājības ministra krēslā.

Pašreiz vakantajā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā varētu stāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta 11.Saeimas vēlēšanās kandidējušais advokāts, bijušais Ventspils ostas valdes loceklis Artis Stucka vai arī bijušais vides ministrs, ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis.

Pēc neoficiālas informācijas, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam vērtēta arī no ZZS saraksta 11.Saeimas vēlēšanās kandidējušā kādreizējā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra, tagadējā Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora Māra Kučinska kandidatūra, taču viņš pagaidām tam neesot piekritis.

Līdz ar jaunās valdības nākšanu Ekonomikas ministrijas vadības grožus no Daniela Pavļuta rokām varētu pārņemt Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), kurš šo amatu savulaik jau ieņēma. Tomēr vairāki RP pārstāvji uzsver, ka turpinās cīnīties, lai saglabātu savu politisko atbildību pār šo nozari.

Ja RP tas izdosies, viņi varētu apsvērt pašreizējā izglītības un zinātnes ministra Vjačeslava Dombrovska (RP) virzīšanu ekonomikas ministra amatam, tomēr, pēc neoficiālām runām, esot maz ticams, ka RP uzvarēs cīņā par ekonomikas ministra portfeli.

Tikmēr Vj.Dombrovska vietā izglītības un zinātnes ministra krēslā, iespējams, varētu atgriezties Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V), bet "Vienotības" valdes locekle un pašreizējā satiksmes ministra padomniece Karīna Korna (V) Jāņa Bordāna vietā varētu stāties tieslietu ministra amatā.

Finanšu ministrijas grožus jaunajā valdībā varētu pārņemt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Reirs (V), bet netiek arī izslēgta iespēja, ka savu pašreizējo amatu saglabās Andris Vilks (V), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiāla informācija.

Deputāti Dūklavs un Augulis, kā arī advokāts Stucka un "Vienotības" valdes locekle Korna norādīja, ka ir pāragri runāt par iespējamajiem ministriem, kamēr nav nosaukts premjera amata kandidāts Valsts prezidents nav izlēmis par valdības vadītāja nominēšanu.

Savukārt Druviete norādīja, ka viņa pēdējā mēneša laikā nav uzrunāta kļūt par ministri. Taču, ja ir nepieciešams ministrs, kurš var sākt pildīt pienākumus "bez iešūpošanās amatā", tad politiķe būtu gatava uzņemties šos pienākumus. Viņa gan redz iespēju sasniegt labus rezultātus, arī strādājot pašreizējā amatā.

Tikmēr pašreizējā labklājības ministre Ilze Viņķele (V), kurai saskaņā ar neoficiālo informāciju līdz ar jaunās valdības apstiprināšanu amats varētu būt jāatstāj, pagaidām komentārus sniegt atturējās.

Atgādinām, ka svētdienas vakarā, pl.17:00 notiks "Vienotības" valdes sēde, kurā plānots lemt par jautājumiem, kas saistīti ar jaunās valdības veidošanu. Lai gan izskanējis, ka "Vienotība" panākusi neoficiālu vienošanos ar RP par Straujumas virzīšanu premjera amatam, apstiprinājumu šai informācijai pagaidām nav izdevies iegūt.

"Vienotības" vadītāja Solvita Āboltiņa sacīja, ka tik svarīgos jautājumos gala lēmumu pieņem partijas valde, tāpēc līdz sēdes norises beigām no Āboltiņas nekādu komentāru nebūšot.

Savukārt RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters noliedza, ka būtu panākta vienošanās par Straujumas kandidatūru premjera amatam. Gadījumā, ja "Vienotība" izvirzīs Straujumas kandidatūru, par šī lēmuma atbalstīšanu RP lems pirmdien, 6.janvārī, gaidāmajā frakcijas sēdē, norādīja Demiters.

Tikmēr pati Straujuma atturējās paust jebkādus komentārus par viņas iespējamo virzīšanu premjera amatam, iekams netiks pieņemti oficiāli lēmumi.

Komentāri 1
Karlapirms 5 gadiem
Siles princips darbojas uzskatami.