Olšteins: Straujumas virzīšana premjera amatam ir ļoti pragmatisks solis, Mixnews.lv

Olšteins: Straujumas virzīšana premjera amatam ir ļoti pragmatisks solis

фото

Politika | 2014. gada 5. janvārī plkst. 20:24

"Vienotības" lēmums par zemkopības ministres Laimdotas Straujumas (V) virzīšanu Ministru prezidenta amatam ir vērtējams kā ļoti pārdomāts un pragmatisks solis, aģentūrai LETA svētdien sacīja Saeimas neatkarīgo deputātu līderis Klāvs Olšteins.

Viņš norādīja, ka Straujumas izvēlēšanās ir loģiska situācijā, kad salīdzinoši saprātīgā termiņā ir jāizraugās premjera amata kandidāts. Pašreizējā zemkopības ministre būs spējīga atrisināt tos jautājumus, kurus iepriekš bija apņēmusies veikt demisionējošā Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) valdība, ir pārliecināts politiķis.

Pie frakcijām nepiederošo deputātu līderis uzskata, ka, ja Valsts prezidents Andris Bērziņš izvēlēsies nominēt Straujumu un viņa gūs Saeimas uzticību, tad jaunā valdība nostrādās līdz 11.Saeimas pilnvaru beigām.

Tikmēr Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis paziņoja, ka ZZS Straujumas virzīšanu kā Ministru prezidenta amata kandidāti kopumā vērtē pozitīvi, taču par tālāko rīcību tiks spriests ZZS valdes sēdē, kas notiks pirmdien, 6.janvārī, pl.13:00.

Politiķim iepriekš bijusi iespēja strādāt kopā ar Straujumu, un viņa esot vērtējama kā koleģiāla un profesionāla. Zemkopības ministre ir ar darba pieredzi, un Brigmanis viņai vēlot veiksmi.

Pirmdien gaidāmajā ZZS valdes sēdē varētu tikt skatīts jautājums par to, vai tikties ar Straujumu vēl pirms Valsts prezidenta Andra Bērziņa izšķiršanās, kuru personu nominēt jaunās valdības veidošanai.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka "Vienotība" svētdien valdes sēdē nolēmusi par Ministru prezidenta amata kandidātu virzīt pašreizējo zemkopības ministri Straujumu.

Šai pašā valdes sēdē Straujuma arī uzņemta partijas "Vienotība" rindās, mikroblogošanas vietnē "Twitter" pavēstīja "Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājas vietnieks Edvards Smiltēns.

Par to, vai uzticēt Straujumai valdības veidošanu, tagad būs jāizšķiras Valsts prezidentam Bērziņam. Bērziņa preses sekretāre Līga Krapāne sacīja, ka prezidents oficiāli vēl nav informēts par izvēlēto premjera amata kandidātu, un, kamēr šādas informācijas viņa rīcībā nebūs, par to netiks pausti arī nekādi komentāri.

Krapāne piebilda, ka patlaban prezidenta darba kārtībā arī nav tikšanās ar politiskajiem spēkiem, kuri viņu varētu informēt par savu premjera amata kandidāta izvēli, tomēr pastāv iespēja, ka grafiks mainīsies un šāda tikšanās tiks ieplānota. Tādā gadījumā par to tiks paziņots atsevišķi, norādīja prezidenta preses sekretāre.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas Kanceleja

Komentāri