Demiters: RP uzklausīs Straujumas darbības redzējumu nākamajos desmit mēnešos, Mixnews.lv

Demiters: RP uzklausīs Straujumas darbības redzējumu nākamajos desmit mēnešos

фото

Politika | 2014. gada 5. janvārī plkst. 21:36

Pirmdien, 6.janvārī, "Reformu partijas" (RP) valdes un frakcijas kopsēdē iecerēts uzklausīt partijas "Vienotība" premjera amatam izraudzīto Laimdotu Straujumu (V), lai uzzinātu viņas redzējumu gan par valdības veidošanas procesu, gan par paveicamajiem darbiem atlikušajos desmit mēnešos līdz 11.Saeimas pilnvaru beigām, aģentūrai LETA sacīja RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

Viņš "Vienotības" soli uzskata par "visnotaļ normālu", taču atturējās pirms iecerētās sarunas paust partijas pozīciju attiecībā uz Straujumu.

Taujāts, kā vērtē "Vienotības" nākšanu klajā ar paziņojumu par premjera amata kandidātu, pirms atbalstu šim kandidātam ir sniegusi RP, Demiters norādīja, ka šajā gadījumā "neredz nekādu milzīgu traģēdiju", un ka "Vienotība" bija viņu informējusi par plāniem virzīt Straujumu.

Ar nacionālās apvienības VL-TB/LNNK pārstāvjiem aģentūrai LETA svētdien neizdevās sazināties, taču decembra beigās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādīja, ka VL-TB/LNNK varētu atbalstīt zemkopības ministres virzīšanu premjera amatam. Partijas iekšienē Straujumas kandidatūra šim amatam gada nogalē gan nebija vērtēta.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka "Vienotība" svētdien valdes sēdē nolēmusi par Ministru prezidenta amata kandidātu virzīt pašreizējo zemkopības ministri Straujumu.

Pēc valdes sēdes "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa žurnālistiem apliecināja, ka svētdien pieņemti divi lēmumi - Straujuma uzņemta partijas rindās, kā arī "Vienotība" viņu nolēmusi izvirzīt par premjera amata kandidāti.

Pirmdien, 6.janvārī, "Vienotības" pārstāvji dosies pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa, lai pārrunātu šo jautājumu. Tāpat jaunnedēļ tiks sāktas politiskās konsultācijas, pirmdien notiks saruna ar "Reformu partiju", tad šis jautājums tiks pārrunāts ar pārējiem potenciālās koalīcijas partneriem, lai varētu diskutēt par nākamās valdības aprisēm.

Demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V) gan sacīja, ka neformāli "Vienotība" jau konsultējusies ar potenciālajiem koalīcijas partneriem un "pirmās indikācijas" par Straujumas kandidatūru ir pozitīvas.

Āboltiņa pauda, ka Straujuma pašreizējā valdībā ir vispieredzejušākais cilvēks valsts pārvaldē, tāpat viņai ir doktora grāds ekonomikā un pašreizējā amatā izdevies panākt līdzsvaru zemkopības nozarē. Arī Dombrovskis pauda, ka Straujumas ļoti lielā pieredze valsts pārvalde ir labs pamats, lai viņa sekmīgi tiktu galā ar premjera pienākumiem un nodrošinātu darbu pēctecību.

Plānots, ka Straujuma no "Vienotības" saraksta kandidēs arī nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Par to, vai uzticēt Straujumai valdības veidošanu, tagad būs jāizšķiras Valsts prezidentam Bērziņam. Bērziņa preses sekretāre Līga Krapāne sacīja, ka prezidents oficiāli vēl nav informēts par izvēlēto premjera amata kandidātu, un, kamēr šādas informācijas viņa rīcībā nebūs, par to netiks pausti arī nekādi komentāri.

Krapāne piebilda, ka patlaban prezidenta darba kārtībā arī nav tikšanās ar politiskajiem spēkiem, kuri viņu varētu informēt par savu premjera amata kandidāta izvēli, tomēr pastāv iespēja, ka grafiks mainīsies un šāda tikšanās tiks ieplānota. Tādā gadījumā par to tiks paziņots atsevišķi, norādīja prezidenta preses sekretāre.

Foto: Ernests Dinka, Saeimas kanceleja

Komentāri