Āboltiņa un Demiters paraksta vienošanos par Vienotības un RP tuvināšanos, Mixnews.lv

Āboltiņa un Demiters paraksta vienošanos par Vienotības un RP tuvināšanos (1)

фото

Politika | 2014. gada 6. janvārī plkst. 13:52

Saeimas priekšsēdētāja, partijas "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa un "Reformu partijas" valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters pirmdien oficiāli parakstīja abu partiju vienošanās par tuvināšanos memorandu, ziņo LETA.

Āboltiņa uzsvēra, ka šo vienošanos jau iepriekš atbalstījušas abu politisko spēku valdes.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka partijas "Vienotība" un RP līderi decembra nogalē paziņoja, ka ir vienojušies par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās.

12.Saeimas vēlēšanās kandidēšana plānota no "Vienotības" saraksta un RP biedriem, kuri vēlēsies no minētā saraksta startēt, nāksies iestāties "Vienotībā", žurnālistiem iepriekš sacīja "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa (V). "12.Saeimas vēlēšanās startēs saraksts "Vienotība", kurā būs cilvēki no "Vienotības" un kurā būs cilvēki no RP, kas iestāsies "Vienotībā"," pauda Āboltiņa.

Neoficiāli izskanējis, ka RP citādi traktē panākto vienošanos. Politiskajā spēkā pastāvot uzskats, ka saskaņā ar vienošanos jābūt iespējai kandidēt 12.Saeimas vēlēšanās no "Vienotības" saraksta arī tad, ja RP biedrs nolems neiestāties "Vienotībā". Šis jautājums varētu tikt risināts, veidojot abu partiju turpmākās sadarbības "ceļa karti".

Abas partijas konceptuāli vienojušās koordinēt rīcību arī vēl 11.Saeimas darbības laikā - tās darbosies kā divas atšķirīgas frakcijas, taču koordinēs savu rīcību, tostarp virzot Ministru prezidenta amata kandidātu, skaidroja Āboltiņa.

Līdz 18.janvārim, kad notiks "Vienotības" kongress, tiks izstrādāta "ceļa karte", kādā veidā notiks tālākā tuvināšanās. Pašlaik jau panākta vienošanās, ka 12.Saeimas vēlēšanās startēs politiķi no abiem politiskajiem spēkiem.

"Tā nav partiju apvienošanās, tā ir labējo politiķu tuvināšanās," izteicās Āboltiņa. "Vienotības" valde jau apstiprinājusi iniciatīvu par labējo politiķu tuvināšanos, jo "sašķelta politika nodara Latvijai kaitējumu", piebilda Saeimas priekšsēdētāja.

RP valdes loceklis Edgars Rinkēvičs norādīja, ka RP valde un Saeimas frakcijas deputāti ir atbalstījuši panākto vienošanos ar "Vienotību".

"Vienotības" un RP tuvināšanos pasteidzinājuši jaunās valdības veidošanas procesi, iepriekš stāstīja RP valdes priekšsēdētājs Demiters. Sarunas ar "Vienotību" par abu politisko spēku sadarbību notiek jau no jūlija. "Sarunas sākām jūlijā ar domu, ka abas partijas ir vienojušās, ka savstarpējā sadarbība ir iespēja labēji centriskām partijām rast risinājumu arī situācijā pirms nākamā gada Saeimas vēlēšanām," stāstīja Demiters.

Demiters jau iepriekš tika atklājis, ka "Vienotība" un RP vienojušās koordinēt rīcību jaunās valdības veidošanas procesā, tajā skaitā arī Ministru prezidenta kandidāta izvēlēšanos, bet gada izskaņā tapa vienošanās par kopīgu startu nākamajās Saeimas vēlēšanās.

"Vienotībai" Saeimā ir 20 deputāti, savukārt "Reformu partijai" - 14 mandāti. Partiju reitingos "Vienotība" ieņem otro vietu aiz "Saskaņas centra", bet RP iekļūšanu nākamajā Saeimā prognozē tikai retais.

Foto: saeima, Ernests Dinka

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Kā būs runa par deķi, tā visas norunas būs vējā.
Un tas viss, lai aizmālētu acis vēlētājiem.