Vairākums rīdzinieku neatbalsta Ušakova demisiju pēc Zolitūdes traģēdijas, Mixnews.lv

Vairākums rīdzinieku neatbalsta Ušakova demisiju pēc Zolitūdes traģēdijas (5)

фото

Politika | 2014. gada 6. janvārī plkst. 14:09

Vairākums rīdzinieku uzskata, ka Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) pēc Zolitūdes traģēdijas no amata nav jāatkāpjas, liecina pētījumu Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" aptauja, kas veikta pēc Rīgas domes pasūtījuma.

Uz jautājumu "Vai Ušakovam saistībā ar Zolitūdes traģēdiju būtu jāatkāpjas no sava amata?" apstiprinošu atbildi snieguši 19% Rīgā deklarēto respondentu, bet 72% atbildējuši noliedzoši. 9% respondentu nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Aptauja notikusi laikā no 11. līdz 16.decembrim.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka 27.decembrī par atkāpšanos no amata paziņoja premjerministrs Valdis Dombrovskis (V), paziņojot, ka tādējādi uzņemas atbildību par Zolitūdes traģēdiju. Savukārt Ušakovs šajā dienā sasauca preses konferenci, lai paziņotu, ka no amata atkāpties negrasās.

Domes opozīcijā esošās partijas savākušas parakstus par ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai izteiktu neuzticību Ušakovam, taču paraksti domes priekšsēdētājam vēl nav iesniegti.

3.decembrī pie Rīgas domes norisinājās pikets par un pret Ušakova atkāpšanos. Rīgas mēra atbalstītāju vidū bija manāms liels skaits pašvaldības SIA "Rīgas satiksmes" darbinieku, kuriem tika izdalīti plakāti, Rīgas karogi un kuri tika cienāti ar karstu tēju.

Savukārt 4.decembrī Ušakovs sasauca domes ārkārtas sēdi par "uzticības izteikšanu Rīgas mēram". Tajā koalīciju veidojošo partiju "Gods kalpot Rīgai" un "Saskaņas centrs" deputāti apliecināja atbalstu Ušakovam un priecājās par savu sadarbību pašvaldībā. Opozīcijā esošās partijas norādīja, ka nevēlas šajā farsā piedalīties un uz sēdi neieradās.

Atgādinām, ka 21.novembrī, iebrūkot pirms diviem gadiem būvētā lielveikala "Maxima" jumtam, bojā gāja 54 cilvēki.

Komentāri 5
nu nupirms 5 gadiem
A kā savādāk tik smuku rezultātu iegūt? Ja neaptaujās nepilsoņus?
Munispirms 5 gadiem
Arī nepilsoņi nedrīkst balsot, bet viņus nezkāpēc aptaujā?
Annapirms 5 gadiem
Kad viņi veic visas šīs aptaujas? Man liekas, ka tas notiek teju uz Marsa...