Pabriks: Mainīt visus zirgus pirms vēlēšanām nebūtu prātīgi, Mixnews.lv

Pabriks: Mainīt visus zirgus pirms vēlēšanām nebūtu prātīgi (1)

фото

Politika | 2014. gada 6. janvārī plkst. 14:33

Ja jaunā valdība vēlas turpināt pašreizējās iesāktos darbus, nevajadzētu būtiski mainīt tās sastāvu, - uzskata aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

"Pirms vēlēšanām nevajadzētu mainīt visus zirgus," žurnālistiem tēlaini izteicās ministrs. Viņaprāt, ja tiek uzsvērts, ka jaunajai valdībai ir jāturpina pašreizējās iesāktie darbi, tad valdības sastāvā būtiskas izmaiņas nevajadzētu veikt, ziņo LETA.

Tāpat ministrs ir pārliecināts, ka ir ministrijas, kur noteikti nedrīkst mainīties ministrs. Pēc viņa domām, tās ir Ekonomikas ministrija, Ārlietu ministrija un viņa vadītā Aizsardzības ministrija. Tas ir svarīgi ne tikai tāpēc, ka šīm ministrijām ir atbildība pret starptautiskajām organizācijām un dažādiem starptautiskiem pasākumiem, bet arī tāpēc, ka starptautiskajā politiskajā arēnā var rasties jautājumi par šādas ministru maiņas pamatotību.

"Ir jābūt ļoti uzmanīgiem ar ministru nomaiņu," uzsvēra Pabriks, paužot cerību, ka ministru izvēlē nedominēs personiskas intereses.

Savukārt pats viņš esot gatavs turpināt pildīt ministra pienākumus un saredz arī partijas biedru atbalstu tam.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka "Vienotība" svētdien valdes sēdē nolēmusi par Ministru prezidenta amata kandidātu virzīt pašreizējo zemkopības ministri Straujumu. Šajā pašā valdes sēdē Straujuma arī uzņemta partijas "Vienotība" rindās. Par to, vai uzticēt Straujumai valdības veidošanu, tagad būs jāizšķiras Valsts prezidentam Bērziņam.

Pirmdien paredzēts turpināt politiskās konsultācijas par jaunās valdības izveidi, un "Vienotības" līderi šodien pl.15:00 plāno tikties ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu, lai informētu viņu par partijas izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidāti.

Kā ziņots, līdzšinējais premjers Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata. Viņš paskaidroja, ka tādā veidā uzņemas politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības.

Foto: Gatis Dieziņš, Rekrutēšanas un jaunsardzes centrs

Komentāri 1
Munispirms 5 gadiem
Fabrikam zināma taisnība, jo atkāpās jau ne valdība, bet tās vadītājs.
Galvenais nelaist pievaras kremļa aģentus un atklātus Latvijas valsts ienaidniekus.