Amatus valdībā, iespējams, varētu saglabāt Melbārde un Kozlovskis, Mixnews.lv

Amatus valdībā, iespējams, varētu saglabāt Melbārde un Kozlovskis

фото

Politika | 2014. gada 6. janvārī plkst. 18:39

Amatus jaunajā valdībā varētu saglabāt nacionālās apvienības VL-TB/LNNK virzītā kultūras ministre Dace Melbārde un iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), noprotams no Ministru prezidenta amatam nominētās kandidātes Laimdotas Straujumas (V) sacītā žurnālistiem.

Viens ministrs, par kuru bijusi "runāšana", ir Melbārde, norādīja Straujuma. Tāpat viņa norādīja, ka presē izskanējušais Valsts prezidenta Andra Bērziņa lūgums vai uzstādījums ir, lai amatā paliek Kozlovskis.

Straujuma sacīja, ka, kopumā ņemot, jautājumā par ministriem pašlaik ir "balta lapa" un sarunas vēl nav notikušas.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Laimdotu Straujumu (V) veidot jauno valdību.

"Izvērtējot Laimdotas Straujumas profesionālo pieredzi un pozitīvo darbību valsts pārvaldes institūcijās, es aicinu viņu izveidot jauno Ministru kabinetu," pēc tikšanās ar Straujumu un topošās koalīcijas pārstāvjiem sacīja Bērziņš.

Viņš novēlēja Straujumai veiksmi "šajā nebūt ne vienkāršajā darbā". Straujuma pateicās prezidentam un politiskajām partijām par atbalstu.

"Es ļoti labi apzinos šo pienākumu, ko esmu uzņēmusies laikā, kad līdz Saeimas vēlēšanām ir deviņi mēneši un pa vidu ir vēl vienas vēlēšanas," sacīja Straujuma.

Viņa arī piebilda, ka vēlēšanu rezultāti būs atkarīgi no tā, kā veiksies valdībai, un tā, kā šī koalīcija varēs sastrādāties.

"Esmu gandarīta, ka šīs labēji centriskās koalīcijas visas partijas spēja vienoties, ka darbs būs konstruktīvs," sacīja Straujuma. Viņa žurnālistiem arī vairākkārt uzsvēra, ka pagaidām nav notikušas sarunas par amatu sadali jaunajā valdībā.

Prognozē, ka Straujumas veidotajai valdībai varētu būt 67 deputātu atbalsts Saeimā un jauno valdību varētu izveidot divu, trīs nedēļu laikā.

23.janvārī Saeimā paredzētas ārpolitikas debates un uz to laiku jau vajadzētu būt apstiprinātai valdībai, sacīja "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma (V) varētu kļūt par pirmo sievieti Latvijas vēsturē, kurai tiktu uzticēti premjerministra amata pienākumi.

Komentāri