Straujuma: Nedrīkst izpostīt pieņemto valsts budžetu; jāturpina uzņemtais kurss makroekonomikā , Mixnews.lv

Straujuma: Nedrīkst izpostīt pieņemto valsts budžetu; jāturpina uzņemtais kurss makroekonomikā (1262)

фото

Politika | 2014. gada 6. janvārī plkst. 19:07

Jaunajai valdībai būtu jāturpina pašreizējās valdības kurss makroekonomikā un tā nedrīkst izpostīt pieņemto valsts budžetu, pirmdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidenta amatam nominētā zemkopības ministre Laimdota Straujuma (V).

Straujuma uzsvēra, ka nākamās valdības darbības laikā nepieciešama stabilitāte. Viens no prioritārajiem darbiem, kas ir "ārkārtīgi svarīgs uzņēmējiem un sabiedrībai", - Eiropas Savienības fondu apguves programmas sagatavošana. Tā būtu jāapstiprina Eiropas Komisijā līdz gada vidum, lai šā gada otrajā pusē varētu sākt apgūt līdzekļus, akcentēja Straujuma.

Vēl visu sabiedrību ir satraukusi Zolitūdes traģēdija, tāpēc ir "jāpasaka konkrēti, kas tur notika un kas par to atbild", uzskata Straujuma. Pēc traģēdijas arī jāizvērtē būvniecības process un, iespējams, arī glābšanas darbu process, lai gan Straujuma atzina, ka ļoti augstu vērtē ugunsdzēsēju un mediķu paveikto.

Viena no prioritātēm ir arī izglītība, kā arī nevienlīdzības mazināšana. Straujuma atgādināja, ka līdz otrdienas vakaram topošās koalīcijas partijas izvirza savus kandidātus valdības deklarācijas darba grupām, kas trešdien, 8.janvārī, sanāks kopā un tad politiskās diskusijas ceļā vienosies gan par galveno uzstādījumu jaunajai valdībai, gan arī par konkrētajiem darāmajiem darbiem.

Premjera amata kandidāte piebilda, ka pirmdien, tiekoties ar topošās koalīcijas partneriem, parādījās daži jautājumi, kuros frakcijām ir dažādi viedokļi, piemēram, uzturēšanās atļauju jautājumā, par pāreju uz mācībām latviešu valodā skolās, kā arī Satversmes preambulu.

Trešdien, 8.janvārī, koalīcijas partneri varēs sākt runāt, kuri jautājumi risināmi diskusiju ceļā, kuri, iespējams, atliekami līdz laikam pēc vēlēšanām, pauda Straujuma.

Visi šie trīs nosauktie jautājumi, par kuriem topošās valdības partneriem ir atšķirīgi viedokļi, ir nacionālās apvienības (NA) VL-TB/LNNK prioritātes. NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pauda, ka sarunās ar partneriem izvērtēs, cik atšķirīgi vai līdzīgi ir viedokļi par konkrētiem jautājumiem. Tad diskusiju rezultātā būs skaidrs, cik tālu ar šo jautājumu risināšanu varēs pavirzīties uz priekšu šīs Saeimas laikā, skaidroja Bērziņš.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Straujumu veidot jauno valdību, tādējādi viņa kļūs par pirmo sievieti Latvijas vēsturē, kurai tiktu uzticēti premjerministra amata pienākumi.

Paredzēts, ka jauno koalīciju veidos līdzšinējie valdības partneri - "Vienotība", nacionālā apvienība VL-TB/LNNK, "Reformu partija" un pie frakcijām nepiederošie deputāti, pieaicinot pašreiz opozīcijā esošu Zaļo un zemnieku savienību. Šo politisko spēku pārstāvji pauda atbalstu Straujumas kandidatūrai.

Jauno valdību plāno izveidot un apstiprināt divu līdz trīs nedēļu laikā.

Foto: mixnews.lv

Komentāri 1262
Justinpirms 5 gadiem
I've got a part-time job http://kateworley.com/buycoreg/ generic carvedilol 10. Display compassion for patients and their family members, in a culturally diverse
Elijahpirms 5 gadiem
Have you seen any good films recently? http://myfirstgoogle.com/buyelimite/ elimite 5 control is pressed, images are switched.2x
coolmanpirms 5 gadiem
I went to http://nexlevexpress.com/buyvoltaren/ voltaren buy Conflicts detected by the Pro-DUR editing may result in reject or warning conditions. At