Endziņš: Straujumai ir visas iespējas kļūt par ļoti labu valdības vadītāju, Mixnews.lv

Endziņš: Straujumai ir visas iespējas kļūt par ļoti labu valdības vadītāju

фото

Politika | 2014. gada 6. janvārī plkst. 20:10

Pašreizējai zemkopības ministrei Laimdotai Straujumai (V), kuru Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicināja veidot jauno valdību, ir visas iespējas kļūt par ļoti labu valdības vadītāju, biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš uzsvēra, ka uzņēmējus īpaši priecē fakts, ka nominētajai premjerministrei ir doktora grāds ekonomikā.

"Laikā, kad straujiem soļiem jāvirzās uz Nacionālās attīstības plānā definētā vadmotīva - "ekonomikas izrāviens" - sasniegšanu, bez ekonomista skata uz valsts attīstību tas būtu ļoti sarežģīti," uzskata Endziņš.

LTRK vadītājs pozitīvi vērtē arī Straujumas līdzšinējo gūto pieredzi, līdz ar to viņai nebūs nepieciešams "iesildīšanās" periods nedz darbā Ministru kabinetā, nedz darbā ar ierēdniecību.

"Līdzšinējā sadarbībā ar LTRK kā uzņēmējus pārstāvošu organizāciju Straujuma sevi apliecinājusi kā pragmatisku, konstruktīvu un uz sadarbību vērstu partneri. Patiesi ceram, ka ar jauno premjerministri un tās vadīto komandu veidosies produktīvs dialogs un konstruktīva sadarbība," norādīja Endziņš.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš pirmdien aicinājis pašreizējo zemkopības ministri Straujumu (V) veidot jauno valdību. Straujuma būs pirmā Ministru prezidente sieviete Latvijas vēsturē.

1951.gada 24.februārī dzimusī Straujuma ir beigusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti, 1992.gadā viņa ieguvusi ekonomikas doktora grādu.

Pēc augstskolas beigšanas Straujuma strādājusi Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūtā, SIA "Latvijas Datu centrs", kā arī vadījusi SIA "Latvijas Lauksaimniecības konsultāciju un izglītības atbalsta centrs".

Kopš 1999.gada 16.novembra Straujuma strādāja par valsts sekretāra vietnieci Zemkopības ministrijā, bet no 2000.gada 9.oktobra līdz 2006.gada 31.decembrim viņa bija Zemkopības ministrijas valsts sekretāres amatā.

No 2007.gada janvāra līdz 2010.gada decembrim Straujuma ieņēma Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas valsts sekretāres amatu, bet no 2011.gada janvāra līdz oktobrim viņa bija ministrijas valsts sekretāra vietniece.

2011.gada 25.oktobrī Saeima apstiprināja Valda Dombrovska (V) valdību ar Straujumu zemkopības ministres amatā. Toreiz Straujumu šim postenim bija virzījusi "Vienotība", lai gan viņa pati bija bezpartejiska.

Līdzšinējais premjers Dombrovskis 27.novembrī paziņoja par atkāpšanos no amata. Viņš paskaidroja, ka tādā veidā uzņemas politisko atbildību par Zolitūdes traģēdiju, kas prasīja 54 cilvēku dzīvības.

Foto: mixnews.lv

Komentāri